13. října 2009 14:10 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Kolik večeří stojí sex?

Tři večeře jsou většinou maximum, co je muž ochoten investovat. Jsou ale i výjimky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tři večeře jsou většinou maximum, co je muž ochoten investovat. Jsou ale i výjimky. | foto: Shutterstock

René mě vždycky zajímal. Zejména proto, že on se nezajímal o mě. Ale ctila jsem pravidlo, co je v domě, není pro mě. Pokaždé když jsme se potkali na chodbě, přemýšlela jsem, jaký je asi milenec, ale nic jsem nepodnikla.

Kdo jsou Kamarádky z Letné?

Klaudie, 32 let, svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Helena, 39 let, rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Právě čtete sloupek s hvězdičkou. "Sex ve městě" se totiž neodehrává jen na Manhattanu, ale i v Praze. Helena

René mě vždycky zajímal. Zejména proto, že on se nezajímal o mě. Ale ctila jsem pravidlo, co je v domě, není pro mě. Pokaždé když jsme se potkali na chodbě, přemýšlela jsem, jaký je asi milenec, ale nic jsem nepodnikla. Naše kontakty byly striktně pracovní, i po několika letech jsme si pořád vykali. Dokud si nenašel lepší místo a neodešel. Po pár týdnech se ozval.

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

"Nešla byste na večeři?" Aha, že by se rozhoupal? Sešli jsme se ve francouzské restauraci. Probrali jsme jeho práci, moji práci, jeho rodinu, moji rodinu... A to bylo všechno. Celou dobu jsem čekala, co z toho bude. Nebylo nic.

Druhá večeře, stejná restaurace, stejný scénář. Potykali jsme si, ale bez polibku. Dělám něco špatně? Jsem zvyklá muže odrážet, a ne balit. "Tak někdy zavolej," rozloučil se se mnou formálním podáním ruky. Žádné další pozvání na večeři, natož něco romantičtějšího.

Potřebovala jsem, aby mi to někdo vysvětlil. Jsem totiž dobře vychovaná holka a myslím si, že v životě je něco za něco. Že muži nezvou ženy na večeře jen tak. A že nejpozději po třetí večeři se ode mě čeká sex.

"V podstatě máš pravdu," řekl mi do telefonu kamarád Tomáš. "Na první schůzce chlap s ničím nepočítá. Baví se prostě tím, že svádí novou ženu. Ani podruhé se nemusí nic stát. Když se se mnou nevyspí, tak si pořád ještě můžu myslet, že se mnou je, protože ji zajímám. Třetí večeře je ale rozhodující. Dám jí jasný signál, a když nereaguje, je to divný a mělo by se to aspoň vysvětlit."

To Adam je ochoten investovat víc. "Může to být klidně i deset večeří, ale musím tam vidět vývoj. Pokračuješ, protože chceš, aby byla naděje. Některý ženský za to stojej – ty jsou na dívání a povídání. A koneckonců, člověk musí večeřet každej den," zasmál se. "Když chci, aby to byla tutovka, tak ji pozvu na večeři k sobě. To ovšem neplatí u Němek. Němku si pozveš na večeři, a ona přijde opravdu jen na večeři..."

Já tedy studená Němka rozhodně nejsem. Jenže René mě nejen ani nepozval na večeři k sobě, natož aby mi naznačil, co vlastně chce.

Zavolala jsem Klaudii. "Asi ho prostě nepřitahuju. Jinak už by se o něco pokusil."

"Blbost," řekla Klaudie. "Bavila jsem se o tom s Janem. Ta naše teorie o třech večeřích ho šokovala. Přece si prý večeřemi nepředplácí sex. K flirtu a svádění si vybírá jen ty, co ho baví i bez něj. Celé to přirovnal k uměleckému dílu, které se skládá z napětí a nejistoty. Nejdráždivější je právě ta možnost, ne jistota," vysvětlila mi.

Jenže Jan je podle všeho výjimka. Opravdový profík, žádný nadržený zoufalec. "Třeba je ten můj bývalej kolega René ten samý případ," přemýšlela jsem nahlas.

"Přání otcem myšlenky," procedila Klaudie skrz zuby. "Dej mu ještě šanci, ale nic si od toho neslibuj." Klaudie byla odjakživa ta pesimističtější z nás dvou.