5. června 2010 6:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: No není to úžasné?

Cyklista | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista | foto: Shutterstock

"Tak co, jaké to bylo?" zeptala se mě Helena, když jsem se opálená vrátila do toho zdejšího deštivého marastu. Podlehla jsem Viktorově lákání a jela s ním na týden na kolo do Chorvatska. Pět dní jsme den co den šlapali po vyprahlých silničkách od moře do kopce, abychom se pak večer za odměnu svezli zase zpátky dolů.

"Bylo to super," odpověděla jsem po pravdě, protože Chorvatsko i kolo mám ráda. "Jenom..." "No?!" zvedla Helena vyčkávavě obočí. "Jenom mi tam nějak scházela zábava. Viktor je prostě suchar."

"No to je teda novinka! To přece víš už dávno."

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-


"No, myslela jsem si, že ho to na dovolené trochu pustí. Představovala jsem si, že budeme pomaličku jezdit od vinařství k vinařství, ochutnávat... Kdysi jsem něco takového zažila ve Slovinsku. Ale když jsme dorazili k prvnímu sklípku a já nadšeně slezla z kola a vnořila se do kamenného chládku, Viktor za mnou nešel."

Bylo to tak. Zůstal venku, sedl si do stínu a čekal na mě, až se pobavím s vinařem a ochutnám pár vzorků. "Na kole zásadně nepiju," vysvětlil mi pak. A totéž bylo s jídlem. Místo toho, abychom ochutnávali místní speciality, dělali jsme si každý den ráno svačiny z toho, co bylo k snídani – většinou z bílé veky, po které jsem měla okamžitě vlčí hlad. "A to tak šetří, nebo co?" nebylo jasné Heleně. "Nevím, spíš chtěl šetřit čas, co nejvíc toho najet. Vlastně jsme se o tom ani moc nebavili."

My jsme se tam totiž vůbec moc nebavili. Ubytování bylo na lodi, kde každý večer probíhala "zábava". To jest, všichni vybalili mapy a začali porovnávat, "kudy to jeli" a "kolik udělali kilometrů a výškových metrů". A pořád mluvili o nějakých makadamech. Ukázalo se, že jde o to, co mě na kole štve nejvíc – štěrkové cesty, obvykle kolmo do kopce. Při jízdě po nich – tedy než to definitivně vzdáte a slezete – vám tečou čůrky potu mezi prsy a od pneumatik odskakují šutry na všechny strany. Měla jsem dojem, že je jim úplně jedno, kde zrovna jsou – jestli v Chorvatsku, nebo v Norsku. Hlavně když tam jsou makadamy.

Co se týče mě, když jsem se jednou takovou cestou vyhrabala až na vrcholek Lastova, na pokraji sil jsem klela, zatímco Viktor mě vítal s vítězným úsměvem: "No není to úžasný?" Šílenec...

"A co sex?" chtěla vědět Helena. "Ten funguje spolehlivě – až na to, že kajuty jsou oddělené jen překližkami, takže bylo slyšet všechno – od nás i od sousedů. Dělala jsem si naděje, že se pomilujeme někde na kopci s výhledem na moře, ale Viktora by prý rozptylovalo, že nás někdo může vidět," popisovala jsem a viděla na Heleně, že mého přítele už v jejích očích nespasí asi nic. Nikdy jí neseděl a mám dojem, že vůbec nechápe, co na něm mám.

A chápu to vůbec já? Chlap se dvěma rozmazlenými dcerami, kterým dovolí všechno, intelektuál, co se neumí obléct a kupuje levné, nesnesitelně přeslazené marmelády s nápisem Albert... Jenže já jsem nikdy nebyla pro snadná řešení. Takže bojuju dál. Něco na tom chlapovi je. Nebo jsem snad masochistka?

Facebook

Rády si přečteme vaše zkušenosti. Můžete psát buď do diskuse pod článkem na www.lidovky.cz, nebo na naši stránku Kamarádky z Letné na Facebooku.

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ - ELEKTRONIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 29 000 - 39 000 Kč