10. července 2010 6:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Kamarádky z Letné: Vliv fotbalu na sex

Vuvuzela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vuvuzela. | foto: ČTK

O víkendu se v Česku nebude provozovat sex. Přesněji řečeno, obcovat budou jenom muži: s televizní obrazovkou. Dnes hraje Německo s Uruguayí o třetí místo, zítra se o vítězství v mistrovství světa v kopané utkají Nizozemci se Španěly. Fotbalové šílenství má dalekosáhlé důsledky na milenecké vztahy.

Když se v úterý Helena zeptala Reného, jestli se ve středu večer sejdou, pronesl: "No, víš, ve středu večer hrajou Španělé s Němci…" No… a?" znejistěla Helena. "Ty snad máš nějaké německé nebo španělské příbuzenstvo?"

Kdo jsou Kamarádky z Letné

Helena, 39 let

Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 33 let

Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

-

Kamarádky z Letné - sloupek s hvězdičkou

-

Teď zase nechápal René. "Proč?" "V tom případě ti přece může být ukradené, kdo vyhraje, ne?" logicky opáčila Helena. Dozvěděla se, že "to bys stejně nepochopila". Nepochopila. Ale snažila se. Chtěla se naladit na stejnou vlnu a potěšit svého milence tím, jak se ve fotbale vyzná. "A bude tam hrát ten Beckenbauer?" zeptala se. V telefonu bylo chvíli ticho. "Víš, ten už nehraje třicet let."

Ani Klaudie na tom nebyla líp. Po vyřazení Argentiny se pokusila o zasvěcený komentář: "To se nedivím, že to Argentina projela, když tam mají toho Maradonu. Vždyť ten už je na běhání po hřišti dost starý, ne?" Viktor jen rezignovaně vzdechl. Vzrušil se o den dříve, když si při penaltách během zápasu Ghany s Uruguayí nervozitou málem rozbil brýle. Fandil Ghaně, což si Klaudie vysvětlovala jeho slabostí pro dobře vyvinuté černošky.

Ještě hůř dopadla jejich kamarádka Sofie, která je v devátém měsíci těhotenství a nešťastnou náhodou se doma ocitla mezi obrazovkou a svým mužem. "Mohla bys, prosím tě, s tím břichem někam uhnout?" zeptal se jí.

Přestože jsou muži v těchto dnech zcela nepoužitelní, nevyčítejme jim to. Nemůžou si pomoct. Fotbalovému vzrušení nemohou odolat. Fotbalový zápas je totiž jako koitus. Má svou předehru, hlavní část i vyvrcholení.

Ekvivalentem předehry je věštění chobotnice jménem Paul z akvária v německém Oberhausenu. Oč jde: odpornému bradavičnatému hlavonožci tu před každým zápasem chovatelé předloží dvě misky s jídlem. U jedné je vlajka, dejme tomu, Německa, u druhé Španělska. A světe div se, zvíře se zatím vždycky strefilo!

Chobotnice Paul tipuje finále.

Po předehře následuje koitus – zápas. Zrychlený dech, pot stékající po svalnatých tělech, vzdechy. Pocit, že nejen jedenáct hráčů z každého týmu, ale i tisíce jejich fanoušků na stadionu a další miliony u televizních obrazovek jsou jedno tělo, jedna duše.

Po vstřeleném gólu (rozuměj, když spermie doputuje k vajíčku) se objímají všichni hoši, gay negay. Nejnáročnějším zakončením fotbalového koitu jsou penalty – to když ani jeden z partnerů není schopen dosáhnout orgasmu (vyhrát) a při opakovaných pokusech se o to na střídačku snaží všemi možnými způsoby, třeba dloubákem.

Ve fázi postkoitální se tým, který dosáhl orgasmu (zvítězil), objímá, líbá a jásá. Tým, který prohrál, prožívá to, čemu se v sexu říká post coitum animal triste: smutní.

Proto: neberme mužům jejich fotbalový sex. Mistrovství světa je konec konců jen jednou za čtyři roky.

Facebook

Rády si přečteme vaše zkušenosti. Můžete psát buď do diskuse pod článkem na www.lidovky.cz, nebo na naši stránku Kamarádky z Letné na Facebooku.

Najdete na Lidovky.cz