Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Víkendoví lufťáci a společné hodování. Na oběd bych tátu vzala na bubble tea, říká Klára Hejlíková

Kam vyrazíme dnes? Otec a dcera, krásná místa Čech, Moravy a Slezska a skvělé tipy na lokální podniky, jak je známe z Gastromapy Lukáše Hejlíka. To je nový seriál Spolu & Hladoví. | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Když na výlet za zážitky a dobrým jídlem, tak určitě do Brna, je přesvědčen herec a foodbloger Lukáš Hejlík, který se svou dcerou Klárou natočil seriál pro HBO. Spolu & Hladoví je rodinnou show i nostalgickou vzpomínkou na dětství. Proč je Brno lepší než Londýn? A kam vezme dcera otce na oběd?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet Premium

Jít na kafe s Hejlíkovými znamená mít všude dveře otevřené. Při hledání nejvhodnějšího místa pro náš rozhovor jsme se v Brně mihli kavárnami Skøg a Mitte, japonskou hospodou Manya i řeznictvím Mikrofarma, až jsme se nakonec usadili před mexickým bistrem La Piñata na příjemném dvorku Platz.

Dvaačtyřicetiletý otec a jeho patnáctiletá dcera se letos stali hvězdami seriálu o krásách české kotliny, výjimečných gastropodnicích i o rodičovství, které mají šanci pěstovat jen každý druhý víkend. Jejich osmidílný pořad je poutavým návodem, jak se během léta v Česku nenudit. Lukáš a Klára Hejlíkovi – dva průvodci, kteří se neustále popichují – o tom, proč dcera nemá nainstalovanou známou aplikaci svého otce, o epické části Brna i receptu na třešňovou kaši.

V prvním díle vašeho seriálu vám, Kláro, táta slibuje, že vás pošle na brigádu do brněnské cukrárny Sorry, pečeme jinak. Už jste nastoupila?
Klára
: Zatím ne, ale pořád to beru jako možnost. Teď jsme se se spolužačkou zrovna o brigádách bavily, ale zatím ještě nevím, kam půjdu.

Kam jste, Lukáši, chodil jako kluk na brigádu vy?
Lukáš
: Pamatuji si na jednu, kdy mě táta nechal natírat plot. Tehdy jsem si říkal, že to bude super kšeft. Chtěl jsem po něm padesát halířů za plaňku. Jenže pak mi vysvětlil, jak mám každou plaňku odmontovat, obrousit a dvakrát natřít. Za tři dny brutální dřiny jsem si vydělal osmnáct korun. Další tři týdny jsem na něj byl naštvaný, že mě okradl. (směje se)

Přestože jsem občas toužil po tom, abychom se scénář naučili, Klára to čím dál tím víc odmítala, až jsme v podstatě na dané téma jen improvizovali.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
první měsíc jen za 1 Kč

Roční

490
890 Kč
Předplatit
+ 6 měsíců zdarma oproti měsíčnímu předplatnému
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Dvouleté

1 690
Předplatit
+ 5 měsíců zdarma oproti měsíčnímu předplatnému
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 30 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...