Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Aby se mnou byla legrace? Na to stačí půl litru vína, říká Krobot

Lidé

  7:00
Většinou se tváří vážně, mluví potichu a pomalu. Sám přiznává, že legrace je s ním až potom, co vypije půl litru bílého vína. Dejvické divadlo, ve kterém pracuje jako umělecký šéf, režisér i herec, sbírá jedno ocenění za druhým. Za zmínku stojí i jeho filmové role. Naposledy si Miroslav Krobot zahrál rockera, který se nemůže smířit se svým věkem v komedii Revival, kterou režírovala Alice Nellis. Podrobnosti nejen z natáčení popsal v on-line rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz.

Divadelní režisér a herec Miroslav Krobot foto: MAFRA - František Vlček

Většina dotazů se týkala hercova vzhledu, čtenáři často naráželi na jeho vážný a pochmurný výraz. "Moc velká legrace se mnou tedy není, možná tak po půl litru bílého," přiznal Krobot.

Natáčení Revivalu si ale Krobot pochvaloval. "Revival byl dobře připravený film. Bavilo mě také setkání s Karlem Heřmánkem a Bolkem Polívkou, což jsem mí starší spolužáci z brněnské JAMU," napsal Krobot. A jak se na roli rockera připravoval? "Hraní muselo vypadat věrohodně a aby třeba v mém případě nebyla ruka na hmatníku kytary úplně jinde než by měla reálně být, to jsme zkoušeli ještě před natáčením," popsal čtenářům, jak probíhala jeho příprava.

Celý on-line rozhovor si můžete přečíst zde:

A co má umělecký šéf Dejvického divadla raději? "S herectvím a režií to mám tak půl napůl. Režiséra respektuju i v případě, že mám na roli jiný názor. On totiž musí vidět scénář nebo inscenaci v celku a výklad role do toho musí nějak zapadat. A také vím, jak je nepříjemné, když mi do režie někdo destruktivně kecá a dává najevo,že on to vidí jinak," popsal čtenářům.

Odpovídal také na časté otázky diváků, kterým se zdálo, že Revival zesměšňuje disident. "Myslím, že ve scénáři je spíš zesměšňováno parazitování na odkazu disentu než disent samotný, že si někdo ex post na disent hrál a hraje a vytřískává z toho kapitál," vysvětloval Krobot.

Autor: