Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Lidé

U Alaina Delona našli desítky zbraní. Herec přitom nemá zbrojní průkaz

Alain Delon (Paříž, 2019) foto: Profimedia.cz

Policie našla při domovní prohlídce u francouzského herce Alaina Delona 72 střelných zbraní, více než tři tisíce kusů munice a na pozemku také soukromou střelnici. Osmaosmdesátiletý herec přitom nevlastní zbrojní průkaz.
  16:48

O nálezu informovala v úterý prokuratura, která rovněž oznámila, že zahájila vyšetřování pro podezření z nelegálního držení zbraní.

Alain Delon „nemá žádné povolení držet střelné zbraně“, zdůraznil v tiskovém prohlášení státní zástupce Jean-Cédric Gaux. „Domovní prohlídka rovněž na pozemku objevila střelnici,“ dodal.

Domovní prohlídka se uskutečnila minulý týden na základě zprávy opatrovnického soudce z 8. února. Úředník pověřený právní ochranou Alaina Delona během návštěvy u něj doma zjistil, že herec vlastní střelnou zbraň.

Delon žije na rozlehlém panství v Douchy, asi 100 kilometrů jižně od Paříže. Podle deníku Le Parisien domovní prohlídku navrhla Delonova dcera Anouchka s tím, že se obává, aby si otec neublížil.

Delon se proslavil zejména filmy v 60. letech, od 90. let se objevoval na plátně jen ojediněle. Herec je ve špatném zdravotním stavu a v posledních měsících se o něm psalo zejména v souvislosti se stížnostmi jeho dětí na Hiromi Rollinovovu, která bývá střídavě označována jako Delonova ošetřovatelka a partnerka.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!