Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Angelina Jolie má neštovice a nepřijde na premiéru filmu Nezlomní

Lidé

  7:22
LOS ANGELES - Americká herečka Angelina Jolie dostala plané neštovice a nebude se moci zúčastnit pondělní premiéry filmu Nezlomní (Unbroken), který režírovala. Informovala o tom agentura AP.

Jsme stále jen zasnoubeni, ale vezmeme se, potvrdila Angelina Jolie foto: Reuters

Studio Universal Pictures uvedlo, že Jolie trpí „mírnou formou neštovic“, což jí v příštích dnech nedovolí účast na veřejných akcích na propagaci snímku. Drama z druhé světové války Nezlomní, které vypráví skutečný příběh olympijského běžce Louise Zamperiniho zajatého japonskými silami během druhé světové války, bude mít premiéru v pondělí v Los Angeles. Do kin bude film uveden 25. prosince. Studio sdělilo, že na premiéře devětatřicetiletou režisérku budou reprezentovat manžel Brad Pitt a jejich děti.

„Nemůžu tomu uvěřit, protože ten film pro mě tolik znamená... Ale takový je život,“ posteskla si bledá a unavená Jolie na videonahrávce zveřejněné na serveru YouTube.

Válečný příběh atleta

Snímek Nezlomní popisuje osud atleta Zamperiniho, který se zúčastnil běhu na 5000 metrů na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936, za druhé světové války ale sportovní dres vyměnil za bojový letoun. Když se jeho letadlo zřítilo v jižním Pacifiku, strávil spolu s dalším členem posádky 47 dní na člunu v oceánu, než je zatkli japonští vojáci na Marshallových ostrovech. Přes dva roky pobyl v zajateckém táboře, kde podstoupil také mučení, ale nakonec se vrátil domů.

Nezlomní jsou druhý režisérský počin Jolie po snímku V zemi krve a medu z roku 2011, který kritiky přijaly velmi pozitivně. Její nový film nicméně poroty při udělování Zlatých glóbů a cen amerického hereckého svazu Screen Actors Guild ignorovaly, napsala agentura AP.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...