Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Arnie přiznal dítě se služkou. Měl prý 14 milenek

Lidé

  10:08
SAN FRANCISKO - Bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger až nyní přiznal, že měl před víc než deseti lety dítě s jednou z pomocnic v domácnosti. Napsal to list Los Angeles Times. Schwarzenegger se právě rozvádí s Marií Shriverovou, s níž žil 25 let.

Arnold Schwarzenegger foto: ČTK

V jedné z odpovědí na otázky listu Schwarzenegger napsal: "Když jsem odcházel z guvernérského úřadu, řekl jsem ženě o té věci, která se stala před desetiletím. Chápu zlobu a zklamání, jaké to vyvolalo mezi mými přáteli a v rodině. Není pro to omluva a beru na sebe plnou odpovědnost za utrpení, které jsem způsobil. Omluvil jsem se Marii, dětem a rodině. Opravdu mne to mrzí."

Arnold Schwarzenegger s manželkou Marií na svatebním snímku s roku 1986.

Třiašedesátiletý Schwarzenegger má se Shriverovou čtyři děti. Minulý týden oznámili rozluku.

HEREC A BÝVALÝ GUVERNÉR SE ROZVÁDÍ

Losangelský list dotyčnou ženu nejmenoval, ale den předtím, než bývalý guvernér zveřejnil prohlášení, řekla listu, že po 20 letech práce pro Schwarzeneggerovu domácnost v lednu odešla. Prohlásila taky, že otcem jejího dítěte je muž, který byl před deseti lety jejím manželem.

Aféry a 14 milenek
Britský deník Daily Mirror přinesl zase informace o tom, že herec měl nejméně 14 milenek. Po oznámení rozvodu se přihlásila bývalá herečka Gigi Goyette, která prožila se Schwarzeneggerem románek, když jí bylo 16 let.  

Arnold Schwarzenegger na archivním snímku.

Dvaapadesátiletá Gigi Goyette se s Schwarzeneggrem potkala při natáčení seriálu Malý dům na prérii v roce 1975. Jejich románek pokračoval v roce 1989, kdy už byl tři roky ženatý s Marií Shriverovou. "Měl spoustu žen. Kromě mě minimálně dalších 13, Maria o nich věděla. Je ale Kennedyová a jako pravá Kennedyová se to rozhodla ignorovat," řekla Daily Mirror. Schwarzenegger všechny aféry popírá.

Terminátor, Guvernátor, Sperminátor...
Pro fanoušky byl tvrdým hochem, filmovou hvězdou a Terminátorem. Pak se začal věnovat politice a byl s láskou přezdíván Guvernátor. Ale poté, co se přiznal ke zplození nemanželského dítěte, dostal Arnold Schwarzenegger promptně úplně novou přezdívku - Sperminátor.

Jeho přiznání vyvolalo v amerických sdělovacích prostředcích pohrdání, šok a výsměch.

Arnold Schwarzenegger s manželkou Marií.

Veterán mezi hollywoodskými novináři Michael Levine to označil za "nejohavnější hollywoodský skandál od milostné aféry režiséra Woodyho Allena" se Soon-Yi Previnovou, adoptivní dcerou jeho dlouholeté životní partnerky Mii Farrowové v roce 1992. "Nemyslím, že by mě ještě něco dokázalo šokovat..., ale tohle bere dech svou pobuřující, do nebe volající, nezodpovědnou arogancí," napsal Levine.

Také moderátorky televizní show The View se na Schwarzeneggerově odhalení pěkně popásly. "Kdopak by tušil, že Sperminátor dělal něco víc, než jenom zvedal činky?" zažertovala Joy Beharová.

Sloupkař listu Los Angeles Times Steve Lopez, jehož noviny přinesly zprávu jako první, kousavě označil Schwarzeneggera za "největšího balamutila".

"Myslel jsem si, že Mr. Universe těžko překoná své přiznání z roku 2003, že byl sériový osahávač. Teď si říkám, jestli je tu ještě něco, co bychom měli vědět. Nějaká další milovaná dítka? Poptával se někdo mezi služkami a chůvami na předměstí Los Angeles, kde Schwarzenegger žije?" napsal Lopez.

Manželka prosí o soukromí a ohledy
Shriverová v úterý poprosila o soucit, soukromí a ohledy v době, kterou označila za "bolestivé a srdcervoucí časy". Dvě ze čtyř dětí, které se Schwarzeneggerem má, se k záležitosti vyjádřily na internetové sociální síti Twitter, kde proklamovaly lásku k rodině.

"Některé dny se cítíte na dně, některé dny se vám chce odejít a prostě být na chvíli normální, ale stejně miluju svou rodinu, dokud nás Bůh nerozdělí," napsal sedmnáctiletý Patrick Schwarzenegger, který se podepsal Shriver.

Jednadvacetiletá Katherine Schwarzeneggerová dodala: "Rozhodně to není snadné, ale oceňuju vaši lásku a podporu, zatímco se začínám zotavovat a jít v životě dál. Vždycky budu milovat svou rodinu!"

Arnie se vrací k Terminátorovi
Skandál propukl čtyři měsíce poté, co Schwarzenegger opustil úřad kalifornského guvernéra a připravuje se na návrat do role, jež ho proslavila snad nejvíc - kyborga z budoucnosti v novém pokračování Terminátora.

Arnold Schwarzenegger jako Terminátor.

Podle analytiků je zatím příliš brzy posoudit, jaký dopad na jeho budoucí plány může skandál mít. Ovšem Bonnie Fullerová, šéfredaktorka internetového serveru věnovaného celebritám HollywoodLife.com, pro niž se rovněž stal "Arnoldem Sperminátorem", už je příliš pozdě, aby žádal o odpuštění veřejnosti.

"Nikdy byste nebyl zvolen, kdybyste neměl za zády Marii. A docela určitě byste nebyl zvolen, kdyby voliči věděli o aféře, z níž vzešlo to dítě," napsala Fullerová.

Autoři: ,