Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

ASI.JATKA: Akce s bambusovou příchutí. ‚Jiní‘ Vietnamci a charita

Lidé

  5:11
Mám trošku bambusové období. Uvnitř jsem nějaká dutá a tak nějak jdu s větrem. Ovšem několik článečků na tomhle asijským políčku již brzy zase povyroste. O tom žádný bambus ani okurka.

Do Thu Trang foto: Patrik Sobek

Mezitím tu pro vás mám nepravidelného zpravodaje o akcích s vietnamskou příchutí, které se v Praze (nebo jinde, dejte mi vědět!) konají.

Dokument “Finding Phong”

Z téhle akce mám opravdu radost. Ve čtvrtek 8. srpna v rámci Prague Pride proběhlo v Rock Café na Národní třídě promítání oceňovaného dokumentu Finding Phong, který popisuje proměnu Le Anh Phong z muže na ženu. Poté bude diskuze s tvůrci. Čekám hodně silnej zážitek. Rodiny a rodiče LGBT lidí ve Vietnamu totiž dost často vnímají takové případy jako trest od předků.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Charitativní den s kavárnou Anthill

Moji oblíbenou vietnamskou kavárnu, kterou dala dohromady skupina studentů, už nemusím představovat. Ve středu 14. srpna se u nich v Americké ulici 39 slaví druhé funkční období. Jsou to zlatíčka, takže 60 % výdělku z tohoto dne věnují na charitu v naší vzdálené domovině. Loni se jim podařilo nashromáždit 25 000 Kč, které putovaly dětským obětem Agenta Orange. Letos ještě nemají vybranou organizaci, můžete jim napsat své nápady a tipy. Nebo si zajít na vietnamskou kávu a rozjímat. Událost na Facebooku najdete tu. 

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...