Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Barbra Streisandová chystá charitativní dražbu svých věcí

Lidé

  10:42
BEVERLY HILLS - Americká herečka a zpěvačka Barbra Streisandová vydraží o víkendu stovky kusů nábytku, uměleckých děl, oblečení a dalších věcí na charitativní aukci v Beverly Hills.

Barbra Streisandová chystá charitativní dražbu svých věcí. foto: Reuters

Sobotní a nedělní dražba přichází v době, kdy se nejnovější album sedmašedesátileté zpěvačky Love Is the Answer umístilo na první příčce amerického popového žebříčku, díky čemuž je Streisandová prvním umělcem, jemuž se povedlo dobýt nejvyšší příčku hitparády pět desetiletí po sobě.

Dražené věci mají celkem hodnotu kolem 600 tisíc dolarů (asi 10,5 milionu korun), ale očekává se, že vynesou mnohem víc, protože patřily Streisandové. Veškerý zisk z dražby je určen pro nadaci The Streisand Foundation, která poskytuje finance mimo jiné na ochranu lidských práv. Oznámila to dnes agentura Reuters.

Mezi nabízenými věcmi je zlatě namalované dřevěné "A", které měla Streisandová v kuchyni jako připomínku svého dávného rozhodnutí vypustit před čtyřmi desetiletími při psaní ze svého křestního jména právě tuto hlásku.

Streisandová rovněž prodává malbu, o níž se předpokládá, že je dílem holandského malíře Keese van Dongena v hodnotě až 200 tisíc dolarů. Pod aukční kladívko půjde i oprýskaný starožitný gramofon, boty či knihy. "Se spoustou z těch věcí pro ni bylo velmi těžké se rozloučit," říká Darren Julien, který dražbu připravuje.

Autoři: ,