Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmový hezoun Ben Affleck slaví čtyřicátiny

Lidé

  7:00
NEW YORK - Americkému herci, režisérovi, scenáristovi a producentovi Benu Affleckovi je 40. Představitel filmových hezounů a parťák hollywoodského kolegy Matta Damona slaví úspěchy v nezávislých filmech stejně tak jako v kasovních trhácích a před kamerou se poprvé objevil již v roce 1984.

Ben Affleck foto: Shutterstock

Benjamin Géza Affleck-Boldt se narodil učitelce a rehabilitačnímu poradci.

V dětství se zajímal hlavně o baseball a poprvé před kamerou se objevil v televizním seriálu Plavba lodí Mimi (1984), poté co se s rodinou přestěhoval do Bostonu. Při natáčení se potkal s o rok a půl starším Mattem Damonem a jejich přátelství vydrželo dodnes.

ČTĚTE TAKÉ:

Opravdový impuls k jeho kariéře je ale spojen se jménem kultovního režiséra americké nezávislé scény Kevina Smithe. Affleck se u něj poprvé objevil v menší záporné roli ve filmu Mladí muži za pultem (Mallrats, 1995). V další části Smithovy volné série z New Jersey Hledám Amy (Chasing Amy, 1997) už získal Affleck titulní roli.

K jeho největším úspěchům patří Oscar v kategorii původních scénářů za film Dobrý Will Hunting, který získal v roce 1998 spolu s kolegou Damonem. Oba dva si ve filmu také zahráli. Diváci ale Afflecka znají hlavně z rolí z kasovních trháků Armageddon (1998) a Pearl Harbor (2001). V posledních letech se prosadil kriminálním dramatem Na odstřel (2009) a také snímkem Město (2010), který i sám režíroval.

Hollywoodský fešák v minulosti plnil stránky bulvárů i v souvislosti se svými slavnými partnerkami, mezi něž patřily Gwyneth Paltrowová, Sandra Bullocková nebo zpěvačka Jennifer Lopezová. V roce 2005 se ale usadil a oženil se s herečkou Jennifer Garnerovou, se kterou letos v únoru slavil narození třetího potomka.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...