Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bílá jako Chaplin, Banášová zase nasadila brýle Woodyho Allena

Lidé

  14:30
Na světě je nový kalendář Proměny 2011. Pro Nadaci Archa Chantal ho vytvořili Petr Kurečka a Marek Škarpa. Na dvanácti snímcích se známé ženy převlékly za slavné muže. Moderátorka Adéla Banášová se proměnila v reřiséra Woodyho Allana. Zpěvačka Lucie Bílá zase díky maskérům zapózovala jako Charlie Chaplin.

Lucie Bílá při focení pro kalendář Proměny 2011 foto: (c) Petr Kurečka a Marek Škarpa, kalendář PROMĚNY 2011

"Opět jsme dali dohromady dvanáct hádanek, dvanáct nečekaných proměn dvanácti slavných žen, hereček a zpěvaček. Tentokrát nejen českých, ale i slovenských," říkají autoři projektu. Jak sami přiznávají, výběr osobností není nijak jednoduchý. "Vybíráme na základě podoby, stylu humoru...někdy i na přání - jako u Chantal Poullain," prozradil serveru Lidovky.cz Marek Škarpa.

Adela Banášová, Petr Kurečka a Marek Škarpa, autoři kalendáře PROMĚNY 2011

U některých tváří ale mají jasno: "Lucka musela být Chaplin. Ona se pro to snad narodila. A taky, když jsme ji začali oblékat a líčit, doslova jsme zírali. Najednou před námi stál Charlie Chaplin osobně. Lucka byla dokonalá. V pohybech, v mimice, v hereckém výrazu.., " popisují atmosféru při focení.

Tvůrci kalendáře také přiznávají, že focení byla zábava jak pro ně, tak pro samotné aktérky. "Když se Adéla Banášová oblékla do typických manžestráků a kostkované košile, nasadila brýle a paruku, neubránila se smíchu. Na fotografiích na nás pak vykouknul mladý Woody Allen, jak ho známe z jeho prvních filmů," dodávají s tím, že Banášová je dokonalá profesionálka a humor Allena ji sedí, takže i tady se trefili.

Adéla Banášová alias Woody Allen.

Vedle zmíněné Bílé a Banášové se v novém kalendáři proměnila i zakladatelka Nadace Archa Chantal, herečka a šansonierka Chantal Poullain, dále pak  Dana Batulková, Halina Pawlowská, Martha Issová, Lenka Dusilová, Eva Pilarová, Tonya Graves, Vlasta Chramostová a slovenská hvězda Szidi Tobias.

Chantal Poullain a její proměna v první československou automobilovou závodnici Elišku Junkovou

Pokud dobře počítáte, všimli jste si, že dvanáctá tvář chybí. Autoři kalendáře se rozhodli, že její jméno zatím neprozradí. "Poslední proměnu odhalíme až na křtu kalendáře, je to prostě taková odměna pro ty, kterým se náš loňský kalendář líbil" slibují Petr Kurečka a Marek Škarpa. Křest proběhne 29. listopadu společně s vernisáží výstavy velkoformátových originálů.

Nadace Archa Chantal herečky a šansonierky Chantal Poullain už slavila úspěch s loňským vydáním kalendáře Proměny 2010, kdy na fotogafiích zapózovala například Naďa Konvalinková jako Madonna, Marta Kubišová s podobou Johna Lennona či Květa Fialová alias Albert Einstein.

Výtěžek z kalendáře činil neuvěřitelných 1.200.000 korun. Peníze pomohly zrekonstruovat dvě dětská oddělení českých nemocnic. Nové, krásnější, barevné a hravé prostředí dostala II. lůžková část Kliniky dětí a dorostu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která se proměnila ve "Svět v oblacích" a také Dětské a dorostové oddělení Psychiatrické léčebny Bohnice v hravém projektu "Náš svět". Více o projektu na www.kalendarpromeny.cz.

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...