Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Lidé

Bílý dům nemůže vyhostit Justina Biebera, jak žádají Američané

Justin Bieber opustil věznici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Justin Bieber opustil věznici | foto: ČTK

WASHINGTON Více než 270.000 Američanů podepsalo internetovou petici za vyhoštění kanadského popového zpěváka Justina Biebera na oficiálních webových stránkách americké vlády. Bílý dům jim však nemůže vyhovět, protože odnímání pracovních povolení není v jeho kompetenci.

Dvacetiletý idol dospívajících dívek, známý také svými manýry "rozmazleného spratka", vlastní americké pracovní povolení. Jeho odpůrci od konce ledna sbírali podpisy pod petici, jíž se ze zákona musel zabývat Bílý dům.

"Chceme, aby nebezpečný, bezohledný, destruktivní a drogy zneužívající Justin Bieber byl vyhoštěn z USA," žádali petenti. "Ohrožuje nejen bezpečnost naší země, ale má také neblahý vliv na naši mládež," zdůvodňovali svou žádost.

Jejich iniciativa nyní byla zamítnuta z formálních důvodů. O odejmutí pracovního povolení mohou rozhodnout jen soudy a není to věc prezidenta Spojených států, vysvětlil Bílý dům, který té příležitosti využil k obhajobě reformy imigrační politiky.

Drogy i napadení

Taková reforma je prý nutná nejen z morálních důvodů, ale také z ekonomických. Experti předpokládají, že rozumnější přistěhovaleckou politikou se dá v příštích 20 letech snížit státní deficit o bilion dolarů.

"Pro ty, kteří přepočítávají: to je 12,5 miliard vstupenek na koncert nebo 100 miliard CD s prvním albem pana Biebera," uvedl Bílý dům.

ČTĚTE TAKÉ:

Skandály spojené s divokými večírky v poslední době zastínily Bieberovu hudební aktivitu. V polovině ledna policie našla v jeho domě u Los Angeles kokain. Prohlídku jeho příbytku vyvolalo udání, že na sousedův dům házel Bieber vajíčka.

Rovněž v lednu byl Bieber zadržen v Miami, kde se podle policie pod vlivem alkoholu zúčastnil nelegálních automobilových závodů. Obžaloba ho viní z bezohledné jízdy a tvrdí, že řídil bez platného řidičského průkazu, pod vlivem drog a při zatýkání kladl odpor. V Kanadě úřady řeší mimo jiné případ napadení řidiče luxusní limuzíny převážející Biebera s jeho kolegy na konci loňského roku v Torontu.

,

Vydělat na testování je snadné. Reportér MF DNES zkusil zřídit odběrové místo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete si vydělat velké peníze? Otevřete si testovací místo na koronavirus. MF DNES zmapovala, jak funguje byznys s...

Legální návod pro nedočkavé lovce očkování. Jak se k němu dostat před termínem

Lidé, kteří mají nárok na očkování, se do něj budou moct začít registrovat od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Každý týden zbudou v očkovacích centrech po republice desítky volných dávek očkování proti covidu. Stává se to dvěma...

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...