Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Vnučka amerického prezidenta Bidena se vdala v Bílém domě

Vnučka prezidenta Bidena Naomi si na zahradě Bílého domu vzala Petera Neala. foto: Profimedia.cz

Vnučka stávajícího amerického prezidenta Naomi Bidenová (28) se v sobotu v Bílém domě provdala za advokáta Petera Neala (25). Nevěsta a ženich si své „ano“ řekli v chladném dopoledni na jižním trávníku Bílého domu.
  21:41

Nejstarší vnučka Joa Bidena Naomi se vdala před Bílým domem za účasti prezidenta i první dámy. Po obřadu se svatebčané přesunuli na slavnostní oběd v Bílém domě, po němž následovaly recepce a taneční párty. Všechny náklady nese rodina Bidenů.

Naomi Bidenová a Peter Neal se potkali před čtyrmi lety v New Yorku prostřednictvím společných přátel. Naomi je dcerou Roberta Huntera Bidena. Jméno dostala po jeho zesnulé sestře, která zahynula při autonehodě spolu s matkou Neiliou Bidenovou, první ženou Joa Bidena. Robert i jeho bratr Beau byli tehdy vážně zraněni, ale nehodu na rozdíl od roční sestry a matky přežili.

Naomi Bidenová se vdala před Bílým domem.

Ve více než 200leté historii Bílého domu jde teprve o 19. doloženou svatbu a první, při níž byla nevěstou vnučka prezidenta. Devětkrát se v sídle amerického prezidenta vdávala dcera hlavy státu, naposledy Tricia Nixonová v roce 1971. Jednou dokonce v Bílém domě „ano“ své snoubence řekl i sám americký prezident, a sice Grover Cleveland, který byl v úřadu v letech 1885 až 1889 a znovu od roku 1893 do roku 1897. Poslední svatba, která se tu do dnešního dne odehrála, byla za prezidenta Baracka Obamy v roce 2013, kdy tu v zahradě uzavřel sňatek jeho dvorní fotograf Pete Souza.

Autoři: ,