Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bubeník Gene Jackson pokřtí své album v Redutě

Magazín

  6:41
Známý americký bubeník Gene Jackson, který je považován za mistra všech rytmických stylů pokřtí v březnu své nové album, na kterém spolupracoval s českou saxofonovou špičkou Ondřejem Štveráčkem v Pražské Redutě.

Známý americký bubeník Gene Jackson foto: Reduta

„Do Prahy se vracím moc rád, do Reduty obzvlášť“ osvětluje Jackson, proč se rozhodl pokřtít nové album CALM právě v Redutě.

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club byl založen v roce 1958 a dnes je jedním z nejstarších jazzových klubů na světě. Začátkem roku 2016 byl deníkem The Guardian zařazen mezi Top ten jazz clubs v Evropě. Klub se může pochlubit dlouhou tradicí hostování těch nejlepších jazzmanů v rámci International Jazz Festival Praha, který zdejšímu publiku představil takové hvězdy jako B. B. King, Duke Ellington, Herbie Hancock, či držitel ceny Grammy Bob Mintzer.

Hudební kariéru Gena Jacksona zdobí spolupráce s takovými jazzovými velikány, jako jsou třeba Herbie Hancock, Dave Holland, Michelle Rosewoman, Elvis Costello či Jorge Sylvester. Nelze opomenout také jeho účinkování ve slavném Newyorském Mingus Big Bandu či spolupráci s německým tenorsaxofonistou Christofem Lauerem.

Ondřej Štveráček patří k nejvýraznějším postavám české jazzové scény, vystupuje s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, v Saxtetu Štěpána Markoviče, s Davidem Dorůžkou nebo Jaromírem Honzákem. Není tedy náhodou, že se cesty těchto dvou špičkových muzikantů protínají právě na půdě Reduta Jazz Club.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat