Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dagmar Patrasová řídila opilá. Přišla o řidičák a zaplatí peněžitý trest

Lidé

  11:33
Herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová (67) se dozvěděla verdikt soudu kvůli své jízdě pod vlivem alkoholu. Dostala dvouletý zákaz řízení a musí také zaplatit peněžitý trest 200 tisíc korun. Rozhodnutí soudu je pravomocné, žádný z účastníků řízení proti němu nepodal v zákonné lhůtě odpor.

Dagmar Patrasové, jež v trestním řízení figurovala pod svým občanským jménem Slováčková, hrozilo za ohrožení pod vlivem návykové látky až tříleté vězení nebo právě peněžitý trest či zákaz řízení. Soud její případ vyřešil bez nařízení hlavního líčení, což je v obdobných případech standardní postup. Trestní příkaz vydal 14. července, právní moci pak rozhodnutí nabylo 23. srpna. Zákaz řízení se vztahuje na všechny druhy motorových vozidel.

Podle obžaloby Patrasová 23. května 2022 po předchozím požití alkoholu způsobila za volantem mercedesu dvě nehody poblíž svého bydliště na pražských Vinohradech. Narazila do zaparkovaného auta a také do betonového zátarasu. Kolize se obešly bez zranění.

Herečka ale odmítala, že by řídila opilá. „To nebylo pod žádným vlivem alkoholu. Nikdo mi nebral krev, nikdo mi nedával dýchnout,“ řekla v rozhovoru pro televizi Nova. Už dřív uvedla, že příčinou havárie byla nefunkční součástka v motoru, kvůli které se auto stalo neovladatelným.

„Řidička měla nabourat do zaparkovaného vozidla a betonových zábran v Ruské ulici na Praze 10. Podrobnosti nehody policisté vyšetřují, nicméně řidička se odmítla podrobit dechové zkoušce,“ řekl tehdy pro iDNES.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Dagmar Patrasová a Felix Slováček (Praha, 11. ledna 2022)

Blízko svého bydliště na Vinohradech měla Dagmar Patrasová nehodu už na Vánoce roku 2018. Roli v ní hrál opět alkohol. Při orientační dechové zkoušce jí naměřili dva a půl promile. Herečka přitom rázně popřela, že by pila. Až později přiznala, že byla v době nehody pod vlivem alkoholu, čehož lituje.

„Ano, pila jsem. A přiznávám, že jsem pila hodně. Byla to jedna z největších pitomostí, které jsem v životě udělala. Nevím, jak mě mohlo napadnout řídit po flámu. Někdy nad ránem jsem si šla lehnout, nemohla jsem usnout, a když jsem konečně usnula, probudil mě syn s tím, že dnes hrajeme,“ řekla Patrasová v lednu 2019. Dostala tehdy zákaz řízení na rok a půl a pokutu 150 tisíc korun.

Kuriozitou bylo, že policisté díky bouračce zajistili dalšího účastníka nehody, mezinárodně hledaného Ukrajince.

Autoři: , ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!