Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Utrácel dva miliony dolarů měsíčně. Depp čelí žalobě a je na pokraji krachu

Lidé

  16:48
LOS ANGELES - Hollywoodský herec Johnny Depp je na pokraji krachu, za který si může sám kvůli svému rozhazovačnému životnímu stylu s útratou až dva miliony dolarů (asi 50 milionů korun) měsíčně. V páteční žalobě na Deppa to tvrdí společnost, která herci dlouhá léta spravovala jeho finanční záležitosti a která je nyní jeho věřitelem.

Firma tak reagovala na Deppovu lednovou žalobu o 25 milionů dolarů (asi 627 milionů korun). V ní herec mimo jiné uvádí, že společnost s jeho příjmy zacházela špatně, například včas neodvedla daně, což ho stálo vysoké penále.

Johnny Depp prodává luxusní byt ve stylu art deco za skoro 13 milionů dolarů

The Management Group (TMG) to ale v protižalobě popírá. Líčí, že hvězda Pirátů z Karibiku utratila například 75 milionů dolarů (asi 1,8 mld korun) za 14 domů, mezi nimiž byl zámek ve Francii, a tři miliony dolarů (zhruba 75 milionů korun) za to, že nechala vystřelit ze speciálně postaveného děla popel zesnulého excentrického spisovatele Huntera Thompsona. Od roku 2000 si Depp koupil také jachtu, 45 luxusních aut a utrácel horentní sumy za kvalitní víno.

Podle žaloby ho hodně stály také přesuny soukromým letadlem, jeho čtyřicet zaměstnanců a díla jeho oblíbených umělců Andyho Warhola a Gustava Klimta. Depp také sbíral vzácné kytary a jiné věci, které skladoval na 12 různých místech, píše se v žalobě.

Herec Johnny Depp prodává svůj byt
Johnny Depp se svou manželkou Amber Heardovou.

Herec je „zcela odpovědný za jakýkoli finanční chaos,“ uvedla společnost. Depp podle ní přes opakovaná varování odmítal žít podle svých finančních možností. Advokát skupiny Michael Kump podle agentury AP uvedl, že společnost, která pro Deppa pracovala do loňského roku, se herce „snažila 17 let chránit před sebou samým“. Půjčila mu údajně i několik milionů dolarů na splacení půjčky bance, aby se vyhnul „ponižující finanční krizi“. Depp jí podle žaloby dluží 4,2 milionu dolarů (přes 105 milionů korun)

Autor: