Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvojčata žila 92 let. Zemřela ve stejný den

Magazín

  7:00
BUFFALO - Totožná dvojčata Julian a Adrian Riesterovi se narodila před 92 lety v americkém Buffalu s rozdílem několika vteřin. Ze světa odešla minulý týden s rozdílem několika hodin. Oba rození bratři působili také jako bratři v řádu Františkánů.

Bratři Riesterovi z USA se narodili a zemřeli ve stejný den

Celých 65 let pracovali na univerzitě St. Bonaventure, vykonávali tesařské a zahradnické práce nebo vozili návštěvníky na letiště či do města. "Byla to legrace je vidět, jen tiché, jemné duše," uvedla v pátek pro agenturu AP Yvonne Peacová, která pracuje na univerzitě téměř 21 let.

Bratři zemřeli ve středu v nemocnici St. Anthony ve městě St. Petersburg na Floridě, Julian ráno, Adrian večer. Oběma selhalo srdce.

"Je to skutečně skoro poetický konec jejich životního příběhu," uvedl mluvčí nemocnice Tom Missel. "Je to překvapivé, když o tom slyšíte, ale vlastně to není překvapivé, když dělali téměř všechno společně," dodal.

Problémy se zrakem. Jeden s levým, druhý s pravým okem
Julian a Adrian Riesterovi se narodili jako Jerome a Irving 27. března 1919 rodičům, kteří měli již pět dcer. Jména svatých převzali po svém vysvěcení v katolické církvi. "Otec byl lékař a prosil boha o syna," vyprávěl jednou Adrian. "Bůh si z něj udělal legraci a poslal dva." Po absolvování vysokoškolského institutu St. Joseph´s bratři nenastoupili do armády, neboť měli potíže se zrakem. Jeden měl špatné levé, druhý pravé oko.

Oba se pak přidali k největší americké komunitě Františkánů Holy Name Province v New Yorku. Každý pak působil jinde, než se znovu sešli v semináří St. Bonaventure od roku 1951 do roku 1956. Po té, co působili 17 let jako faráři v Buffalu, vrátili se v roce 1973 do St. Bonaventure a strávili zde dalších 35 let.

Měli každý svůj pokoj, ale jen jednu telefonní linku, která byla vedena do obou pokojů, vzpomínala Peacová. Nikdy neřekli, kdo z nich se narodil první. "Bratr Julian byl jako starší bratr. Bratr Adrian by ho poslouchal," uvedla Peacová.

Pohřeb byl naplánován na dnešek v kostele Panny Marie Milosrdné v St. Petersburgu. Těla obou bratrů se následně přesunou do Buffala a budou pohřbena ve středu na hřbitově St. Bonaventure, naproti univerzitě.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat