Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Eastwood je se svým projevem k prázdné židli spokojen

Lidé

  7:00
WASHINGTON - Hollywoodský herec a režisér Clint Eastwood je se svým kontroverzním projevem k prázdné židli na sjezdu republikánů spokojen. Dosáhl prý, čeho chtěl. Také přiznal, že improvizoval.

Clint Eastwood promlouvá s Obamou. foto: ČTK

Eastwood vystoupil koncem srpna na závěr republikánského sjezdu, který v Tampě na Floridě nominoval bývalého massachusettského guvernéra Mitta Romneyho na prezidenta. Dvaaosmdesátiletý herec překvapil zmateným a nesouvislým projevem. Jeho výkon vyvolal posměšné reakce na sociálních sítích.

Herec připustil, že se občas zadrhnul, ale "to se stává, když nemáte projev napsaný". Podstatnou část asi desetiminutové řeči Eastwood strávil rozhovorem se židlí představující imaginárního úřadujícího prezidenta Baracka Obamu. Herec mu vyčetl různé nesplněné sliby od neuzavření věznice Guantánamo po vysokou nezaměstnanost v zemi.

V rozhovoru pro lokální kalifornský list Carmel Pine Cone Eastwood přiznal, že do poslední chvíle nevěděl, co v další větě řekne. Chtěl prý mimo jiné zdůraznit, že Obama porušil sliby, které učinil při vstupu do Bílého domu.

Improvizací byl i samotný nápad se židlí. "Byla tam židle a nějaký chlápek se mě ptá, jestli se nechci posadit," řekl Eastwood. "Když jsem tam tu stoličku viděl, napadlo mě to," vysvětlil.

ČTĚTE TAKÉ:

Eastwood má tradičně blízko k republikánům. V minulosti ale podporoval i demokratické politiky. Politickou kariéru si vyzkoušel i na vlastní kůži, když se v roce 1986 stal starostou městečka Carmel-by-the-Sea. V minulých prezidentských volbách podpořil republikánského kandidáta Johna McCaina.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!