Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Elijah Wood, známý jako hobit Frodo Pytlík, oslaví třicetiny

Lidé

  11:38
Americký herec Elijah Wood se celosvětově proslavil jako Frodo Pytlík z filmové trilogie Pán prstenů, ve filmu se však uplatnil již v dětském věku. Poprvé se ve filmu objevil jako osmiletý, když získal malou roli ve snímku Návrat do budoucnosti II.

Americký herec Elijah Wood foto: Reuters

Později se vypracoval v uznávanou dětskou hvězdu, která zářila v řadě filmů například po boku Richarda Gera, Melanie Griffithové, Mela Gibsona, Macaulaye Culkina i Bruce Willise. V pátek 28. ledna oslaví Elijah Wood třicáté narozeniny.

Po úspěchu tolkienovské trilogie Pán prstenů získal Wood nejen celosvětovou popularitu, ale i řadu filmových rolí, často však spíše průměrné kvality.

Později si více vybíral a objevil se v několika nízkorozpočtových či nezávislých snímcích. Jeden z nich, režijní prvotinu amerického herce Lieva Schreibera Naprosto osvětleno, natáčel v Česku. Při té příležitosti se v roce 2004 stal i hostem karlovarského filmového festivalu.

Přes řadu nových rolí a snahu vymanit se z filmové škatulky zůstane herec mladistvého vzhledu pro miliony diváků navždy hobitem Frodem Pytlíkem.

Ostatně sám se s ním před lety zcela ztotožnil: "Nejen, že Froda hraji. Já jsem Frodo. Miluji dobré jídlo, rád lenoším, jsem malý a stejně jako hobit žasnu nad tímto světem," řekl 168 centimetrů vysoký herec v roce 2002.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!