Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Elon Musk a zpěvačka Grimes mají třetí dítě, dostalo jméno Techno Mechanicus

Lidé

  12:50
Elon Musk (52) je jedenáctinásobným otcem. Generální ředitel společností SpaceX, Tesla a X dal chlapci stejně jako synovi X Æ A-Xii a dceři jménem Exa Dark Sideræl, které má miliardář také s kanadskou zpěvačkou Grimes (35), opět velmi netradiční jméno.

Elon Musk a hudebnice Grimes, vlastním jménem Claire Elise Boucherová, pojmenovali chlapečka Techno Mechanicus, říkají mu prý ale jen Tau.

Rodičům se podařilo narození jejich druhého společného syna utajit. Veřejnost se tak o chlapci dozvídá až nyní, krátce předtím, co má 12. září vyjít nová Muskova knižní biografie, jejímž autorem je Walter Isaacson.

Musk potvrdil narození dítěte i na své síti X (dříve Twitter). „Tau Techno Mechanicus, Circumference/Diameter,“ napsal miliardář v sobotu v odpovědi na jeden z dotazů sledujících ohledně syna.

Překvapivá zpráva o příchodu dalšího Muskova dítěte na svět přišla jen krátce poté, co Grimes prosila v nyní již smazaném příspěvku na sociálních sítích, aby „směla vidět svého syna“.

„Řekněte Shivon Zilisové (matka dvojčat Elona Muska, která se narodila koncem roku 2021, pozn. red.), aby si mě odblokovala a řekněte Elonovi, ať mě nechá vidět mého syna, nebo ať odpoví mému právníkovi,“ napsala zpěvačka poté, co Zilisová sdílela na síti X nyní již smazané společné foto jejích dětí, na kterém byl s nimi i syn Grimes a Muska jménem X Æ A-Xii.

„Elon opravdu chce, aby chytří lidé měli děti,“ uvedla v nové knize Zilisová, manažerka společnosti Neuralink.

Elon Musk vzal zpěvačku Grimes a jejich syna jménem X do Portofina (červenec 2023).

Elon Musk má celkem jedenáct dětí se třemi různými ženami. Další synové se jmenují Griffin, Xavier, Kai, Saxon a Damian. Poslednímu jmenovanému přezdívají rodiče X. Syn Nevada, který se narodil v roce 2000 zemřel na syndrom náhlého úmrtí kojenců v pouhých deseti týdnech. Jména a pohlaví dvojčat narozených předloni nejsou známa.

Miliardář a zpěvačka spolu začali chodit v roce 2018, ale Musk se o Grimes začal zajímat už tři roky předtím poté, co viděl její hudební videoklip Flesh Without Blood.

Koncem roku 2021 partneři oznámili, že společně nežijí. „Jsme napůl rozejití, ale stále se milujeme. Často se vídáme a máme se skvěle,“ citoval Elona Muska web Page Six. „Většina mé práce ve SpaceX a Tesle vyžaduje, abych byl primárně v Texasu nebo cestoval do zahraničí a její práce byla primárně v LA,“ vysvětlil tehdy podnikatel.

„Vídáme se průběžně pořád, ale každý máme svůj život. Nečekám, že to ostatní lidé pochopí,“ řekla v rozhovoru pro Vanity Fair Grimes s tím, že s Muskem plánují i tak další společné potomky. Vždycky prý chtěli alespoň tři nebo čtyři děti.

Musk byl v minulosti ženatý s kanadskou spisovatelkou Justine Wilsonovou, která byla jeho láskou na univerzitě a s níž má pět synů. Později se dvakrát oženil a dvakrát rozvedl s anglickou herečkou Talulah Rileyovou. Mluvilo se také o jeho vztahu s herečkou Amber Heardovou.

Miliardář nedávno šokoval svým vyjádřením o transgender dceři Vivian (19). Nazval ji komunistkou s vymytým mozkem, která si myslí, že všichni bohatí jsou zlí. Uvedl to v již zmiňované nové biografii s tím, že roztržku se svým potomkem považuje za nejbolestivější okamžik od smrti svého prvorozeného dítěte.

VIDEO: Co si o Muskovi myslí jeho děti:

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...