Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Facebook zrušil Škromachovi účet, prý neexistuje

Lidé

  12:45
PRAHA - Nejvýraznější český politik na sociální síti Facebook přišel o svůj profil. Internetový účet místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha je totiž podle administrátorů falešný.

Zdeněk Škromach (ČSSD) foto:  František Vlček, Lidové noviny

"Vážení přátelé moc se omlouvám. Před chvílí mi z FB zrušili můj dlouho budovaný profil. Prý neexistuji! Já! To mě tedy dožrali. Pokouším se ho obnovit, ale asi to chvilku potrvá. Takže začínám z nuly. Ale jsem zde. Váš Zdeněk," napsal Škromach svým facebookovým přátelům ze svého nového profilu.

Škromach přitom patří mezi nejaktivnější české politiky na této sociální síti. Svým fanouškům nezapomněl každé ráno popřát dobrý (v lepším případě "sluníčkový den") den, večer se zase díky videoserveru YouTube proměnil v diskžokeje.

ŠKROMACH JE HUDEBNÍ LABUŽNÍK

Pestrý repertoár se rozpínal od vlasteneckého rocku Daniela Landy k valašskému folku Vlasty Redla. Počet jeho "přátel" se blížil limitním pěti tisícům.

"Facebook došel k závěru, že Zdeněk Škromach je 'fake' (falešný) účet a zablokoval ho. K něčemu takovému samozřejmě dochází poté, co je v dostatečně velkém počtu podobný účet nahlášen," komentuje zrušení účtu Daniel Dočekal na svém blogu Pooh.cz.

Zdeněk Škromach přišel o svůj profil na Facebooku

Místopředseda ČSSD tak bude muset dokazovat, že je skutečnou osobou. "Pokud je na Facebooku zablokován účet z důvodu 'falešnosti', je zpravidla Facebookem vyžadováno potvrzení reálnosti osoby," vysvětluje Dočekal.

"V poněkud mezním případě dokonce tím, že Facebook vyžaduje zaslání fotokopie občanského průkazu či pasu."

FACEBOOK PŘED VOLBAMI

Škromach si mezitím vytvořil profil nový, což je v rozporu s pravidly Facebooku a může to vést k trvalému smazání účtu jak starého, tak nového.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat