Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Francouzi volili idoly. Nejoblíbenější jsou stále Reno a Marceau

Lidé

  22:06
PAŘÍŽ - Sophie Marceau a Jean Reno opět zvítězili v hlasování Francouzů o nejoblíbenější domácí filmové herečce a herci. Ze zahraničních dali Francouzi na první místo Juliu Robertsovou a Clinta Eastwooda.

Hvězdy bez retušování - fotky Sophie Marceau foto: Reprofoto

Výsledky průzkumu, v němž mohli dotázaní uvést nanejvýš pět jmen z předloženého třísetčlenného seznamu, přinesl měsíčník Studio Ciné Live.

Někdejší "Bond-girl" a "d´Artagnanova dcera" Marceau získala hlasy 24,5 procenta hlasujících a těsně předstihla Catherine Frotovou. Na třetím místě skončila Audrey Tautou.

Za "drsňákem" Renem, který sklidil 25,8 procenta hlasů, skončili stejně jako loni další veterán Daniel Auteuil a komediální herec mladší generace Jean Dujardin.

Akce Hope For Haiti Now: Julia Roberts.

Mezi zahraničními herci a herečkami vládl až na výjimky Hollywood. Julia Robertsová neměla vážnou konkurenci - dostala 37,7 procenta hlasů, Jodie Fosterová na druhém místě jen 29,9 procenta. Za nimi skončila další "osvědčená kvalita" Meryl Streepová. S Clintem Eastwoodem jsou ve vítězné trojici Bruce Willis a Johnny Depp.

Angelina Jolieová a Brad Pitt - mediálně možná nejsledovanější herecký pár - se shodně umístili ve svých kategoriích na čtvrtém místě. Mezi Francouzi skončili podobně shodně osmí Vincent Cassel a jeho manželka Monica Bellucciová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!