Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Gastro Oscara získali za oříšková másla. Nesladíme je a používáme jen kvalitní suroviny, říkají manželé

Manželé Tereza a Vilém Vlasič s dcerou foto: Archiv

Rozhovor
Oříšková másla prodávají i do Spojených arabských emirátů a loni získali prestižní ocenění Great Taste Awards, takového Oskara na poli gastronomie. Jak výroba probíhá, čím nahrazují cukr a jak s nimi zamávala pandemie koronaviru? „Kvůli covidu nám ze stolu spadly domlouvané kontrakty dvou velkých odběratelů, ale stěžovat si nechceme,“ říkají manželé Tereza a Vilém Vlasič.
  16:00

Lidovky.cz: Kdy a kde jste se poprvé setkali s oříškovými krémy?
Vilémova první lžička burákového másla padla v roce 1998 na školním poznávacím zájezdu v Londýně. Tereze první krém přivezli rodiče ze služební cesty v roce 1999.

Čtěte nové Lidovky.cz s ročním předplatným za 199 korun. iDNES Premium slaví dva roky akční nabídkou

Lidovky.cz: Co vás inspirovalo k tomu založit si vlastní značku? Jak vůbec vznikl název Lucky Alvin? Bylo to z hlediska financí nákladné?
Byla to především obrovská vášeň a láska k oříškovým krémům. Dále to byla touha vybudovat čistě vlastní rodinnou firmu, kterou budeme společně posouvat dál, a rozhodně ji nebudeme v budoucnu prodávat. Pro název jsme hledali hezké spojení s oříšky a první, co nás napadlo, byla veverka. Tak vznikl název Lucky Alvin, který je jednoduše zapamatovatelný a přitom mezinárodní, od začátku jsme plánovali expanzi do zahraničí.

Začátky byly pro nás vyloženě krev a pot, jak z finančního hlediska, tak z pracovního. Peníze na rozjezd se nám podařilo dát dohromady za pomoci vlastních úspor, vypůjčených finančních prostředků z banky a rodiny.

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...