Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Policie propustila Gérarda Depardieua. Čelí obviněním ze sexuálního napadení

Gérard Depardieu na premiéře filmu Umami (12. ledna 2023) foto: Profimedia.cz

Francouzský herec Depardieu byl po výslechu propuštěn z policejní vazby, v níž byl od dopoledne kvůli obviněním ze sexuálního napadení dvou žen. Francouzská média informovala, že herec byl předvolán k výslechu v případu dvou žen, které ho viní ze sexuálního napadení během natáčení filmů v letech 2014 a 2021. Depardieu dlouhodobě vinu odmítá.
  12:04aktualizováno  19:06

Vazba podle BFM TV začala v pondělí v 8:00. Ze zákona může policie podezřelého držet 24 hodin a případně vazbu prodloužit na 48 hodin.

V březnu podala na herce trestní oznámení žena, podle níž se sexuální útok stal v září 2021 při natáčení snímku Les volets verts (Zelené okenice), kde žena pracovala jako scénografka. Tvrdí, že ji Depardieu brutálně chytil a hnětl pas, břicho a prsa. Napadení přerušila hercova ochranka. Nyní třiapadesátiletá žena tvrdí, že ji Depardieu svíral „ohromnou silou“ a po zbytek natáčení ji urážel a oslovoval „děvko“.

Druhé obvinění se týká události, která se podle výpovědi ženy stala na natáčení krátkého filmu Magicien et les Siamois (Kouzelník a Siamští) v roce 2014. Tehdy 24letá asistentka si od herce vyslechla explicitní sexuální návrhy a Depardieu ji podle ní osahával na intimních partiích.

Gérard Depardieu (Berlín, 19. února 2016)

Podobná oznámení podalo na jednoho z nejznámějších žijících francouzských herců více žen. Některá oznámení francouzská justice odložila, neboť byla promlčená.

Loni v prosinci se herce v otevřeném dopise zastalo zhruba šest desítek francouzských umělců. Mezi podepsanými je například hercův kolega Pierre Richard nebo zpěvačka a bývalá první dáma Francie Carla Bruniová. Umělci odsuzují příval nenávisti, který se podle nich na Depardieua snesl navzdory presumpci neviny, a píší, že jeho odstřižení od světa filmu by bylo smrtí umění.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!