Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Herec Robin Williams slaví šedesátiny

Lidé

  7:00
CHICAGO/PRAHA - První nominaci na Oscara si Robin Williams, který slaví šedesátiny, vysloužil za postavu temperamentního rozhlasového spíkra ve válečném dramatu Dobré ráno Vietname. Pozlacenou sošku mu nakonec přinesla až vedlejší role psychologa, který pomáhá problémovému géniovi ve filmu Dobrý Will Hunting.

Robin Williams foto: ČTK

Nezapomenutelný je Williams i jako bláznivý bezdomovec Parry ve filmovém podobenství Král rybář či rozvedený manžel, který v převlečení za starší dámu přijme místo pečovatelky svých vlastních dětí, v komedii Mrs.Doubtfire - táta v sukni.

Schopnost rozplakat lidí - ať už smíchy nebo dojetím - má prý rodák z Chicaga od dětství, kdy vymýšlel imitátorské šaškárny pro spolužáky.

Původně sice studoval politické vědy, brzy ale svůj zájem soustředil na divadlo. Kariéru zahájil jako pouliční mim a vystupoval jako komik po nočních klubech.

V minulosti se přiznal k závislosti na kokainu, na rozdíl od svého kamaráda Johna Belushiho, spoluzakladatele skupiny Blues Brothers, se ale z drogové závislosti dokázal vymanit. Ze dvou manželství má herec dva syny a dceru.

Autor: