Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Hnací motor? Pocit tvůrčí tenze, prozrazuje hudebník Carloff

Lidé

  14:13
Producent, skladatel a zvukový technik Boris Carloff, který získal cenu Anděl za videoklip roku, skládá také elektronickou a filmovou hudbu. Nejraději pracuje v noci, a jak prozradil v on-line rozhovoru pro server Lidovky.cz, nejvíce ho inspiruje vážná hudba a staré americké nahrávky.

Boris Carloff foto: MAFRA - František Vlček

Prozradil na sebe také, že by rád dělal hudbu pro americkou produkci. "Filmová hudba je asi to, co asi dělám asi nejradši z komerčních užitných věcí," prozradil v on-line rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz Carloff.

Celý online rozhovor si přečtěte zde:

V rozhovoru také přiznává, že ho čím dál tím častěji inspiruje vážná hudba a staré americké nahrávky. "Mým hnacím motorem je asi samotný pocit tvůrčí tenze," dodává.

"Abych pravdu řekl zdá se mi, že většina moderních autorů vykrádá především ruské autory první poloviny 20.století. Daleko zajímavější se mi zdá co dělá třeba Trent Reznor jako filmovou hudbu," hodnotí současnou světovou tvorbu Carloff.

Naopak zajímavá mu v celosvětovém kontextu připadá například Iva Bittová. "Myslím, že spousta věcí od Ivy Bittové je velice zajímavá i v celosvětovém kontextu.Totéž Plastic People i díky historicko-politické situaci byli ve své době celosvětové zjevení," vysvětluje.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...