Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Indie má skutečného milionáře z chatrče, vyhrál známou soutěž

Magazín

  7:00
BOMBAJ - Filmový trhák o milionáři z indického slumu se tento týden stal realitou. V indické verzi soutěže Kdo chce být milionářem totiž hlavní cenu vyhrál sedmadvacetiletý programátor z jedné z nejchudších oblastí Indie. Odnesl si necelých 18 milionů korun.

Sušíl Kumár a superhvězda Bollywodu Amitav Baččán.

"Ani v těch nejdivočejších snech jsem si nemyslel, že bych to mohl dokázat", nechal se Kumár slyšet po skončení soutěže. Počítačový programátor z chudého indického svazového státu Biháru se před necelým půlrokem oženil a jeho mzda málokdy překročila dva a půl tisíce korun. Údajně si plánoval za případnou výhru opravit skromný domek, s jackpotem si prý ale postaví rovnou nový dům.


"Také pomůžu svým bratrům rozjet jejich podnikání, splatím dluhy rodičů a investuji i do svého vzdělání. Jsem nadšený čtenář a ve svém městě chci vybudovat knihovnu", vypočítával Kumár své plány před novináři. Lakonicky ještě dodal, že se na otázky nijak zvlášť nepřipravoval, podobají se prý běžným testům ve škole.

Hvězda Bollywoodu, která úspěšnou televizní show moderuje, Amitav Baččán ocenil především mladíkovo odhodlání a sebevědomí. "Dnes padlo 50 milionů rupií, nejvyšší možná výhra. Každý může dosáhnout svých cílů, Sušíl Kumár je toho živoucím důkazem," komentoval nadšeně herec rekordní výhru.

Osmanáct milionů je doma. Sušíl Kumár právě vyhrál v souteži Kdo chce být milonářem.

Osmnáct milionů je doma. Sušíl Kumár právě vyhrál jackpot, všechny otázky zodpověděl správně.

Kumárovo vítězství silně připomíná oskarový film Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire), jehož hlavnímu hrdinovi změní výhra ve stejné soutěži život. Ve skutečnosti je ale mladý programátor, jenž si příležitostně přivydělává i jako učitel informatiky, v jiné situaci než filmový hrdina, který roznášel ve slumu čaj. Možná právě proto se Kumár okamžitě stal idolem milionů mladých Indů nižší střední třídy snažících se v rychle se měnící společnosti uniknout chudobě.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat