Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jackson předvídal, že ho někdo zabije kvůli penězům

Lidé

  8:00
NEW YORK - Můj bratr opakovaně předpovídal, že ho někdo zabije kvůli jeho nemovitostem a vydavatelským právům, píše ve své nové knize sestra zpěváka Michaela Jacksona La Toya. Dílo Starting Over (Začít znovu) bude uvedeno na trh příští týden.

Michael Jackson foto: Reuters

"Když jsem se dozvěděla o bratrově smrti, první otázka, která mne napadla, byla: Kdo Michaela zabil?" vzpomíná pětapadesátiletá americká hudebnice, herečka a podnikatelka La Toya Jacksonová na okamžik před dvěma lety, kdy její bratr podlehl předávkování sedativy.

Osobní lékař popové legendy Conrad Murray půjde v září před soud a je obviněn z profesionální chyby, protože použil anestetika propofol jako prostředek ke spaní.

JACKSON 'PRODÁVÁ' I PO SMRTI

La Toya Jacksonová podle svých slov kontaktovala doktora Murrayho v nemocnici krátce poté, co byl Michael prohlášen mrtvým, a chtěla se dozvědět, co se stalo. "Jen se ale omlouval a vyhýbal se odpovědi," řekla.

Michaelova dcera Paris jí prý krátce před otcovou smrtí řekla, že "tatínek často plakal". La Toya prý také našla bratrovu ložnici "úplně rozcupovanou", nábytek byl zpřevracený a věci rozházené kolem. Mezi nimi se válely i vzkazy psané podle ní Michaelovou rukou. Vyplývá z nich, že se dovolával pomoci svého otce Josepha, "aby ho zbavil těch lidí" a že "dal svolení jen k deseti vystoupením".

Zpěvák zemřel jen pár týdnů před chystanou sérií 50 koncertů v O2 areně v Londýně. Původně mělo být vystoupení jen deset, ale vstupenky se prodaly během necelé hodiny, takže bylo přidáno dalších 40 představení.

CO SI MYSLÍ PRÁVNÍCI?

La Toya není jedinou členkou rodiny Jacksonových, která se s veřejností rozhodla podělit o její příběh. V září by se měla na pultech objevit kniha zpěvákova bratra Jermaine Jacksona.

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...