Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mick Jagger z Rolling Stones nahrál píseň pro Nepál

Magazín

  6:00
LONDÝN - Rockeři Mick Jagger a Ronnie Wood z kapely The Rolling Stones se spojili s britskou soulovou zpěvačkou Beverley Knightovou a společně nahráli charitativní píseň na pomoc obětem dubnového zemětřesení v Nepálu.

Mick Jagger podepisuje knihu o Rolling Stones. foto: Taschen

Píseň byla nazvána Look into Your Heart a má přispět ke shromažďování finančních prostředků pro charitativní organizaci Save The Children.

„Děsivé události v Nepálu ukazují, jak mohou být lidé zranitelní tváří v tvář přírodě. Doufám, že výtěžek z této písně pomůže získat naléhavě potřebné peníze na opravu domovů a obnovu životů (postižených),“ citovala Knightovou agentura Reuters.


Producentem nahrávky pořízené ve slavném londýnském studiu Abbey Road je Nick Mason, bubeník skupiny Pink Floyd. Zpěváky Jaggera a Knightovou a kytaristu Wooda doprovází stočlenný sbor příznivců charitativní organizace, kteří příležitost zúčastnit se nahrávání získali v dražbě. Singl se prodává na serveru iTunes.

Zemětřesení v Nepálu

Zemětřesení o síle 7,8 stupně si podle aktuální bilance vyžádalo 25. dubna v Nepálu přes 7500 mrtvých a více než 14 500 zraněných. Statisíce dalších lidí přišly při otřesech půdy o domov.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...