Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kde skončili vítězové SuperStar? V muzikálech i za hranicemi

Lidé

  6:00
PRAHA - Zatímco Aneta Langerová, která se před deseti lety stala první vítězkou reality show Česko hledá SuperStar, si vybudovala úspěšnou hudební kariéru, poslední vítězka talentové soutěže Sabina Křováková míří do muzikálu. Hudební publicisté Langerovou označují za jedinou účastnici soutěže, která po vítězství natrvalo zaujala pevné místo na tuzemské hudební scéně.

Česko-německá zpěvačka Debbi, vlastním jménem Deborah Kahl foto: MAFRA; Tomáš KristReprofoto

Ostatní vítězové její úspěch nezopakovali a divácký zájem o pořad se snižuje. "Na SuperStar vzpomínám pozitivně, v mém životě mi to hodně pomohlo dostat se na pozici, kdy si můžu dělat hudbu podle svého a zpívat o tom, o čem jsem chtěla zpívat," řekla Langerová.

ČTĚTE TAKÉ:

Langerová po svém vítězství vydala album Spousta andělů, kterého se v roce 2004 prodalo 67 530 a postupně si vybudovala renomé jako osobitá zpěvačka a skladatelka. Albový debut Křovákové vyšel loni pod názvem Sabina a jeho prodej na úspěch Langerové zdaleka nedosáhl. Ani o koncerty Křovákové není takový zájem, jaký byl o vystupování Langerové.

"Všichni z produkce nás připravovali na to, že to půjde dolu a šlo to ještě rychleji, než jsme čekali. Ale počítali jsme s tím, že skončí SuperStar a bude to o štěstí, o lidech, kteří se nás chytnou," uvedla v TV Óčko Křováková, kterou v roli dívky Sophie čeká divadelní debut v české verzi muzikálu Mamma Mia!. Její portrét se stal oficiální tváří projektu.

Sledovanost slábne

Rozdíl je i v zájmu o sledování soutěže. Finále soutěže Česko hledá SuperStar v roce 2004 sledovalo dosud rekordních 3,34 milionu diváků. Finálové vítězství Křovákové sledovalo 860 000 lidí. Sledovanost nejdéle vysílané pěvecké či talentové soutěže v Česku a na Slovensku se snižuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Česko Slovenskou SuperStar v roce 2011, kdy vyhrál Lukáš Adamec, vidělo v průměru 1,2 milionu diváků. To je o 600 000 lidí méně než při prvním mezinárodním klání v roce 2009, v němž zvítězil Martin Chodúr. Klesající sledovanost se dotkla i předcházející české verze SuperStar, kterou pod názvem Česko hledá SuperStar Nova poprvé uvedla v roce 2004. V tomto roce finále sledovalo dosud rekordních 3,34 milionu diváků. Další dva ročníky, se uskutečnily v letech 2005 a 2006, sledovanosti první řady nedosáhly.

Kdo soutěž v minulosti vyhrál?

Dosavadními vítězi České SupeStar jsou Aneta Langerová (2004), Vlasta Horváth (2005) a Zbyněk Drda (2006), v Česko Slovenské SuperStar uspěli Martin Chodúr (2009), Lukáš Adamec (2011) a Sabina Křováková (2013).

Vedle dosavadních vítězů České a Česko Slovenské SuperStar se s větším či menším úspěchem snaží vybudovat hudební kariéru i ti, kteří skončili na dalších místech.

 Loni vydali alba Gabriela Gunčíková, Markéta Konvičková a Martin Harich. Přestože Konvičková skončila v soutěži Česko Slovenská SuperStar 2009 až na 9. místě, loni vydala už třetí album s názvem Tablo (nd). "Mrzí mě, že druzí lidé z hudební branže na účastníky SuperStar koukají jako na "rychlokvašky", ale chápu, že oni dosáhli úspěchu dlouhodobou prací. Chci jim dokázat, že to také dělám srdcem," podotkla.

Z vítězů SuperStar řada jmen upadla v zapomnění, naopak relativně úspěšné hudební kariéry čekaly na účastníky, kteří na vítězství nedosáhli. Platí to například pro zpěvačky Debbi a Celeste Buckinghamovou, která nyní působí ve Spojených státech.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!