Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Renner se po těžké nehodě pochlubil, jak chodí. Zatím v antigravitačním boxu

Lidé

  11:43
Herec Jeremy Renner (52) se snaží dostat do formy od lednové nehody, kdy ho přejela sněžná rolba vážící šest a půl tuny. Po týdnech v nemocnici a náročných operacích neustále cvičí a posiluje. Nyní se fanouškům na sociálních sítích pochlubil, jak kráčí.

Jeremy Renner na selfie z nemocnice (3. ledna 2023) foto: Reuters

Jeremy Renner se poprvé od incidentu s rolbou ukázal vestoje. Na procvičování chůze používá antigravitační běžecký pás. Díky speciální technologii hercovy nohy „nesou“ jen část jeho váhy. Jde o mnohem menší zátěž, než jako by šel s holemi nebo se držel chodítka, aby se udržel ve vzpřímené poloze.

„To je vážně skvělé. A úplně kráčíš,“ řekl hercovi na videu v instagramových příbězích starší muž.

VIDEO: Jeremy Renner chodí po nehodě v antigravitačním boxu:

„Správně, přesně tak. Je to 40 procent mé váhy,“ odpověděl mu Jeremy Renner, který na jednom z dřívějších příspěvků cvičil také na tréninkovém kole Technogym.

Herec, známý mimo jiné z Avengers: Endgame a dalších filmů americké společnosti Marvel Studios, byl na Nový rok hospitalizován poté, co ho při pokusu o odklízení sněhu z příjezdové cesty poblíž jeho domu v Nevadě přimáčkl jeho šest a půl tuny vážící sněžná rolba.

Stroj se rozjel, když byl Renner mimo vozidlo. Podle místního šerifa se Renner zranil poté, co se snažil dostat zpět na místo řidiče. Renner utrpěl tupé poranění hrudníku, kvůli kterému musel podstoupit dvě operace, uvedla jeho mluvčí. Kromě toho měl i ortopedická zranění a zlomených více než 30 kostí. Intenzivní rehabilitace bude pravděpodobně trvat ještě měsíce.

6. července 2017

Autor: