Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Jiřímu Bartoškovi se po letech vrátila rakovina, absolvuje onkologickou léčbu

Jiří Bartoška foto: Václav Šlauf, MAFRA

Herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, Jiří Bartoška (76) se opět léčí na onkologii, je hospitalizován v pražské nemocnici v Motole. Po devíti letech se mu vrátila rakovina.
  9:28

„Prezident MFF Karlovy Vary v současné době absolvuje onkologickou léčbu. Nepodstoupil žádnou novou operaci. Další podrobnosti sdělovat nebudeme,“ potvrdila pro iDNES.cz zprávu o návratu nemoci Jiřího Bartošky mluvčí filmového festivalu Uljana Donátová.

Poprvé našli lékaři herci rakovinu mízních uzlin v mezihrudí v roce 2014. Měl tehdy točit seriál Já, Mattoni a stěžoval si na velkou únavu. Podstoupil biopsii v motolské nemocnici a lékaři mu oznámili nepříjemnou zprávu o jeho zdravotním stavu. Spekulovalo se o problémech se slinivkou, hercovo okolí však žádné podrobnosti k jeho zdravotnímu stavu nesdělovalo. Podstoupil léčbu chemoterapií.

Jiří Bartoška (10. listopadu 2023)

Letos v létě prodělal Jiří Bartoška bezprostředně před začátkem Filmového festivalu v Karlových Varech po viróze rehabilitační pobyt ve Fakultní nemocnici Motol v Praze na 3. chirurgické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy u doktora Roberta Lischkeho.

„Pan Bartoška prodělal virózu kombinovanou s bakteriální infekcí. Potřeboval dlouhodobě antibiotika, proto byl v nemocnici a teď má dechovou rehabilitaci,“ uvedl tehdy jeho lékař.

Jiří Bartoška je od vzkříšení festivalu MFF KV v 90. letech ústřední tváří akce. Tradičně festival zahajuje a předává i hlavní ceny karlovarského festivalu.

Po novém roce se oblíbený herec objeví v seriálu České televize s názvem Smysl pro tumor. Zahrál si zde roli onkologického pacienta, který umírá na rakovinu mozku. Seriál vznikl podle belgické předlohy Gevoel voor tumor, která vyhrála cenu Prix Europa 2018 pro nejlepší televizní seriál roku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!