Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Johnny Depp musí poslat z Austrálie domů své psy, nemají povolení

USA

  6:01
Dva psi amerického herce Johnnyho Deppa, kteří s ním v jeho soukromém letounu přiletěli v dubnu na natáčení do Austrálie, se musejí vrátit do USA, jinak jim hrozí utracení. Zvířata prý totiž na australské území podle tamních úřadů vstoupila „ilegálně“ a neprošla povinnou karanténou. Informují o tom světové agentury.

Depp není první americkou celebritou, která veřejně mluvila o Trumpově násilné smrti. foto: Reuters

Depp v Brisbane natáčí další díl pirátů z Karibiku nazvaný Dead Men Tell No Tales. Na vrácení yorkšírských teriérů Pistol a Boo do vlasti dostal od úřadů čas do soboty.

V Austrálii platí přísná pravidla ohledně vstupu zvířat na její území. Je to kvůli obavám ze zavlečení chorob, například vztekliny. Psi a kočky musejí dostat povolení a následně povinně projít desetidenní karanténou, než si je jejich majitelé vyzvednou. „Je čas, aby Pistol a Boo zvedli kotvy a vrátili se do Spojených států, jinak je budeme muset utratit,“ řekl australský ministr zemědělství Barnaby Joyce.

Na internetu už podle agentury AFP vznikla petice, aby psi byli ušetřeni. Někteří z diskutérů dokonce označili kauzu za „politickou“.

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...