Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhovory s osobnostmi

S pokrokovou baronkou mě mnohé spojuje, říká spisovatelka Tereza Srbová. Vytvořila o ní komiks

Tereza Srbová | foto: Natalie Wizmann

Premium Rozhovor
Tereza Srbová (38) debutuje jako spisovatelka s knihou o pokrokové baronce Sidonii Nádherné. Česká modelka a herečka žijící v Los Angeles o patchworkovém životě a významných dnech našich životů, které začínají vyčištěním zubů.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

V den Díkuvzdání sedí Tereza Srbová v pracovně svého losangeleského domova. Za zády má velkou knihovnu napěchovanou knihami. Ze stěny se dívají černobílé portréty hudebních interpretů, mezi nimiž na první pohled rozeznávám rozesmáté beatlesáky. Ve státě Kalifornia je právě jedenáct hodin dopoledne a půvabná žena mnoha profesí sedí pohodlně uvelebená v křesle. 

Z velkého hrnku upíjí čaj, na sobě má šedý domácí oděv a přehazuje si dokonale upravené blond vlasy z jednoho ramene na druhé. Zatímco v Praze je už dávno tma a sychravý listopadový večer, Srbová mi s nadšením ukazuje výhled do zahrady, kde se bujná zeleň vyhřívá pod blankytně modrým nebem.

„Občas mi ale chybí nahuštěnost evropských měst, kde jsme si mnohem blíž,” zklidňuje Srbová mou závist a přes obrazovku počítače si povídáme o nejhezčím kreativním období jejího života. Ačkoli se odehrál v pandemii, prožila jej napsáním komiksu o baronce Nádherné - ženě, s níž ji mnohé spojuje.

Vaše kniha o Sidonii Nádherné je plná květin. Dvě stránky jste dokonce věnovala atlasu květomluvy. Jaká je vaše oblíbená květina?
Mám ráda tulipány. Jsou velmi dekorativní a přitom si na nic nehrají. A myslím, že tulipán v atlasu květomluvy, který v Sidonii najdete, znamená “jsi skvělý milenec”. To je fajn. Dobrý milenec se v životě hodí. (směje se)

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat