Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Karel III. bojující s rakovinou se vrátil k plnění veřejných povinností

Král Karel III. (Londýn, 30. dubna 2024) foto: AP

Britský král Karel III. (75) se poprvé od únorové diagnózy rakoviny vrátil k plnění svých veřejných povinností. Navštívil zdravotnické zařízení v Londýně, které se specializuje právě na léčbu tohoto onemocnění. Monarcha, kterého doprovodila královna Camilla, se usmíval a působil zdravě.
  15:11

Karel III. trpí neupřesněnou formou rakoviny a podstupuje léčbu, při níž se od února omezil na plnění povinností, které nezahrnují veřejné vystupování. Na konci března se ale například zúčastnil velikonoční bohoslužby.

O tom, že se král vrátí k plnění svých veřejných povinností, Buckinghamský palác informoval minulý týden v pátek. Podle Reuters ale zatím bude mít omezený veřejný program, aby se minimalizovala jakákoli zdravotní rizika. Například v červnu by se ale měl zúčastnit vzpomínkových akcí při příležitosti 80. výročí vylodění v Normandii a také hostit japonský císařský pár na státní návštěvě.

Král Karel III. a královna Camilla (30. dubna 2024)

Také portál BBC News minulý týden napsal, že královo oznámení neznamená jeho úplný návrat k veřejnému vystupování, ale spíše pozitivní signál. „Je to zpráva opatrného optimismu, ale králova léčba, která započala v únoru, stále pokračuje a žádný termín jejího ukončení zatím oznámen nebyl,“ uvedl.

S rakovinou se léčí i další členka nejvyšších kruhů britské královské rodiny princezna Kate, manželka nástupce trůnu prince Williama. Ta po týdnech spekulací v březnu uvedla, že po lednové operaci břicha podstupuje preventivní chemoterapii.

22. března 2024

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...