Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Nahá se fotit nebudu, říká exotická kráska z Primy

Lidé

  19:30
Mladičká moderátorka Monika Leová zažívá v posledním roce jeden úspěch za druhým. Pozornost si získala nejprve v soutěži Miss a naposledy i jako nová posila moderátorského týmu zpráv na TV Prima. V on-line rozhovoru pro čtenáře serveru Lidovky.cz mimo jiné přiblížila, jak se s jejím exotickým původem v Česku vyrovnávala.

Monika Leová (vlevo) získala titul Česká miss Earth, Gabriela Kratochvílová je Českou Miss 2013 foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

"Je to splněný sen, protože jsem součástí skvělého fungujícího týmu profesionálů," okomentovala své kratičké působení na Primě.

Profil Moniky Leové

Monika Leová je česká modelka a moderátorka Odpoledních zpráv na Primě. Je držitelkou titulu Blesk Česká Miss Earth pro rok 2013. Pochází ze smíšené rodiny. Její otec je vietnamského původu, matka Češka. Nyní kromě práce studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Kromě aktuálního profesního úspěchu popsala čtenářům také to, jak její okolí reagovalo na vietnamský původ. "Setkávala jsem s narážkami spíš v dětství, v současnosti bych je našla asi v anonymních diskuzích pod články, takže je raději nečtu," odpověděla na otázku, zda se někdy setkává s rasovou nesnášenlivostí. "Vzhledem k tomu, že jsem se narodila a vyrostla v Čechách, cítím se víc jako Češka, ale díky svému exotickému vzhledu svůj původ nezapřu a rozhodně ani nechci."

ON-LINE ROZHOVOR S MONIKOU LEOVOU NAJDETE ZDE.

Kromě gratulací a přání štěstí musela Leová zodpovědět také otázky, které mířily na její vzdělání či praxi. "Jaké má slečna Leova zkušenosti ve zpravodajství, potažmo žurnalistice? Co kromě pěkného exotického zevnějšku může divákům nabídnout?" ptala se třeba Anežka Pokorná. "... studuji statistiku na VŠE v Praze. Rétorika byla jedním předmětem, který jsem absolvovala. Zkušenosti se zpravodajstvím jsem předtím neměla. Televize Prima mi umožnila projít intenzivním přípravným kurzem a samozřejmě na sobě stále pracuji," přiblížila Leová.

Došlo i na otázky na tělo - focení aktů. "Dobrý den milý xxx, nic podobného v plánu nemám," reagovala Leová. Moderátorka se aktuálně chystá na světové finále soutěže Miss Earth. "Těším se moc, bude to zajímavá zkušenost a letošní téma je VODA, takže mě ještě čeká příprava ekologického projektu," přiblížila nejbližší plány. "Držte mi prosím palce:-)," ukončila rozhovor.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!