Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhovory s osobnostmi

Lidé mají ze zpěvu strach. Asi je to proto, že se odkryjí a nemají se za co schovat, říká herečka Magdaléna Borová

Magdaléna Borová | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Premium Rozhovor
Za roli ve snímku Krajina ve stínu dostala Českého lva pro nejlepší herečku, nyní se představuje i jako scénáristka. Herečka Magdaléna Borová o roli šílené bylinkářky, s níž sklízí úspěch v divadelním představení Do tmy.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet tři měsíce zdarma

„Žena je nejkrásnější, když nalévá čaj,” říká do hrobového ticha industriální haly Magdaléna Borová. Herečce s upachtěnými vlasy a ve vytahaných kraťasech se dostane tichého smíchu. Ten večer poněkolikáté, ačkoli diváci právě přišli na představení Do tmy. Temný příběh o víle, která svůj život zasvětí sběru bylin a obětuje mu své vztahy i zdraví, pochází z pera spisovatelky Anny Bolavé. Letos jej herečka Magdaléna Borová scénáristicky upravila do monodramatu, kterým se proskáče v obřích holinkách. 

Magdaléna Borová
Magdaléna Borová

„Když jsem hru zkoušela, říkala jsem si, že to nepřežiju. Měla jsem šílený stres z toho, že budu sama na jevišti. To je má noční můra. Nejsem ráda středem pozornosti,” svěřuje se Magdaléna Borová ve své oblíbené pražské kavárně v přízemí letohrádku Portheimka. V hipsterských podnicích s předraženou kávou se prý necítí dobře, a tak se hned po její taneční lekci scházíme v komorní Českavárně. Proč se lidi bojí zpívat? Co má společného se svými rolemi trpitelek, do nichž ji režiséři obsazují? A věří v léčivou sílu bylin?

Jak se vám dostala do rukou kniha Do tmy?
U nás doma byla už dlouho. Kniha vyšla v roce 2015, já ji ale četla až tři roky poté. Moje rodina knížku přečetla hned, já si dávám se vším načas. Věděla jsem, že za ní autorka Anna Bolavá získala cenu Magnesia Litera a že to je něco hodně zajímavého. Pak jsem najednou byla ve složitějším životním období. Zrovna jsem někam jela a přibalila si ji s sebou.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč
Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč

Uvažujete o vhodném vánočním dárku pro děti? Tentokrát nemusíte kupovat hračky za tisíce. Vyhrajte členství v Toys and Stories a objednávejte a...

Mohlo by vás zajímat