Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mariah Carey je zděšená. Nevědomky zpívala pro rodinu Kaddáfího

Lidé

  17:00
NEW YORK - Bez vlastního přičinění se prý americká popová zpěvačka Mariah Carey ocitla na seznamu lidí, kteří se účastnili privátního - a dobře placeného - koncertu pro osoby spjaté s rodinou libyjského diktátora Muammara Kaddáfího.

Zpěvačka Mariah Carey foto: Reuters

Čtyřicetiletá zpěvačka v prohlášení zveřejněném ve čtvrtek v New Yorku účast na koncertu nepopřela, ale nevěděla prý, pro koho vlastně zpívá. Teď je zděšená, že se "účastnila této hrůzy".

Carey zazpívala v roce 2008 na soukromém koncertu na karibském ostrově Saint Barthélemy, ale organizátory akce prý neznala. "Byla jsem naivní a nevědomá. Cítím se strašně, jsem zděšená, že jsem se účastnila takové hrůzy," uvedla Carey v prohlášení.

Dále čtěte:

Zkušenost označila za "lekci" pro všechny umělce. "Musíme víc vědět o tom, kdo naše show objednává. Jsme to nakonec přece my, umělci, kdo nese odpovědnost," uvedla.

Honorář za vystoupení Carey nezveřejnila. Její mluvčí Cindi Bergerová ale připomněla, že Careyová už darovala miliony dolarů na charitu a další peníze na humanitární účely poukáže i v budoucnu.

Kanadská zpěvačka Nelly Furtadová nedávno na sociální síti Twitter uvedla, že dostala od rodiny Kaddáfího milion dolarů (asi 17,5 milionu korun) za vystoupení v Itálii v roce 2007. Dala je prý na charitu. Za vystoupení pro Kaddáfího dostala v roce 2009 peníze i zpěvačka Beyoncé. Věnovala je na pomoc Haiti postiženému ničivým zemětřesením.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!