Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Češka Krystyna Pyszková je Miss World. Absolutní pecka, říká Kuchařová

Lidé

  19:12aktualizováno  19:15
Česko má po 18 letech opět světovou královnu krásy. V indické Bombaji titul Miss World 2024 získala Krystyna Pyszková a se stala 71. vítězkou mezinárodní soutěže krásy. V roce 2006 se to poprvé povedlo Taťáně Kuchařové.

Na začátku finálového večera o prvenství soutěžilo 112 dívek a žen z celého světa. V poslední čtveřici soutěžících byly spolu s Pyszkovou krásky z Libanonu, Trinidadu a Tobaga a Botswany.

Rodačka z Třince Krystyna Pyszková měří 181 centimetrů, její míry jsou 86-59-89. Na Univerzitě Karlově studuje právo, v Rakousku také marketing. Prozradila o sobě, že má talent na malování, ráda hraje na příčnou flétnu a na housle. Baví ji modeling, má vlastní projekt zaměřený na vzdělávání dětí v Tanzanii, miluje cestování a objevování nových zemí, kultur a lidí, posilování, jízdu na koni a seberozvoj.

Miss World 2022 Karolina Bielawska a Miss World 2024 Češka Krystyna Pyszková (Bombaj, 9. března 2024)

Studentka Krystyna Pyszková vyhrála národní soutěž Miss Czech Republic v roce 2022. Kvůli odkladům souvisejícím také s covidovou pandemií se světového finále účastnila až nyní. Také původně plánované místo konání Dubaj organizátoři nakonec změnili na Indii. Za českou misskou tam odletěla i šéfka soutěže krásy Taťána Makarenko a kreativní ředitel Sam Dolce.

Minulý týden se s misskou i šéfkou soutěže v Bombaji setkal český ministr zahraničí Jan Lipavský. Jeho delegace uvázla na zpáteční cestě z Japonska v Indii. Důvodem by technická porucha letadla.

Před 18 lety se první Češkou, která vyhrála světovou soutěž krásy ve Varšavě stala Taťána Kuchařová. Miss World 2006 je z úspěchu Krystyny Pyszkové nadšená. „Absolutní pecka! Obrovská gratulace, říkala jsem, že pokud ne tahle holka, tak už žádná… Jsem na ni neskutečně hrdá! Miss World je privilegium a závazek na celý život. Moc jí přeju, ať titul zúročí na maximum nejen pro sebe, ale i pro ostatní, pro potřebné po celém světě. Vítej v Miss World rodině!“ uvedla Kuchařová pro iDNES.cz.

První Miss World zorganizoval v roce 1951 britský průkopník loterie bingo Eric Morley. Dal jí název Festival Bikini Contest, na Miss World ji překřtila média. Pro velký úspěch se Morley rozhodl klání krasavic pořádat každoročně. Možná jej k tomu přiměl i nástup kalifornské konkurence, která roku 1952 vyrukovala s Miss Universe.

Česká krása ve světě

Miss World 2006 Taťána Kuchařová (30. září 2006)

Taťána Kuchařová byla v roce 2006 v polské Varšavě vyhlášena jako první Češka vítězkou soutěže krásy Miss World. Druhým největším úspěchem na soutěži Miss World bylo v roce 1998 čtvrté místo tehdejší české vicemiss Aleny Šeredové. V březnu 2024 se světovou Miss World stala Krystyna Pyszková.

V roce 2012 vyhrála Tereza Fajksová na Filipínách soutěž Miss Earth, která se zaměřuje nejen na krásu dívek, ale i na životní prostředí. V říjnu 2019 se v soutěži Miss Earth Češka Klára Vavrušková, která byla v srpnu zvolena Česko-Slovenskou Miss 2019, umístila na třetím místě.

Světovou Miss Global 2020 se v Mexiku stala Karolína Kokešová.

České dívky dobyly také trůn evropské královny krásy. V nejstarší mezinárodní soutěži Miss Europe, která se koná od roku 1948, zvítězila v roce 1995 v Istanbulu Monika Žídková. V roce 1992 získala druhé místo na Miss Europe Pavlína Baburková, Miss Československa 1992. Češka Jitka Kocurová skončila na Miss Europe 1999 na pátém místě.

Českým respektive československým dívkám se dařilo i na soutěži Miss International. Již v roce 1990 skončila druhá vicemiss Československa 1990 Ingrid Ondrovičová na druhém místě a o rok později získala tehdejší druhá vicemiss Markéta Silná titul druhé vicemiss International 1991. V roce 1995 získala stejný titul i druhá vicemiss ČR Renata Hornofová.

Líbí se vám nová Miss World Krystyna Pyszková?

Ano6111
Ne1058

Honored that The Czech Minister of Foreign Affairs @jan_lipavsky supported our country at the Charity Gala during Miss World, where I had the opportunity to speak about my project. It was an honor to have his presence and to share my mission with a global audience

#71mw #missworld #missworld71 #india #czechrepublic #missworldczechrepublic #beautywithapurpose #bwap

5. března 2024 v 9:32, příspěvek archivován: 9. března 2024 v 19:22

18. ledna 2024

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...