Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss World se stala Millsová z USA. Česká kráska letos neuspěla

Magazín

  18:46aktualizováno  20:32
SAN-JA - Miss World 2010 se v čínském letovisku San-ja stala osmnáctiletá Američanka Alexandria Millsová. První vicemiss byla vyhlášena dvacetiletá Emma Wareusová z Botswany, titul druhé vicemiss získala o dva roky starší Adriana Vasiniová z Venezuely. Česká zástupkyně Veronika Machová se mezi pětadvacet finalistek neprosadila.

Miss World 2010 Alexandria Millsová foto: ČTK

Alexandria Millsová

Blonďatá a 175 centimetrů vysoká Millsová pochází z Louisville v Kentucky.
Podle svého profilu na webu soutěže nedávno odmaturovala a ráda by se jednou stala učitelkou.

Na webu rovněž uvedla, že nikdy nepotkala cizince, proto se těšila, že se v Číně seznámí s novými lidmi.
Jejím nejoblíbenějším pokrmem jsou prý těstoviny, musí ale být bez masa, protože je vegetariánkou.

Výsledky 60. ročníku jedné z nejprestižnějších soutěží dívčí krásy zveřejnili pořadatelé na webových stránkách. O korunku Miss World se letos ucházelo přes sto dívek. Millsová převzala korunku od své předchůdkyně Kaiane Aldorinové z Gibraltaru, která titul získala loni.

Adeptky o titul Miss World se podle DPA už popáté za posledních osm let sešly v prázdninovém ráji v San-ja na tropickém ostrově Chaj-nan. Soutěž tradičně patří k nejsledovanějším televizním přenosům na světě. Letos se očekávalo, že si ji nenechá ujít asi miliarda televizních diváků.

Miss World 2010 Alexandria Millsová

Devatenáctiletá česká zástupkyně v soutěži Machová je posluchačkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Účast v mezinárodní soutěži získala společně s titulem jedné z nejkrásnějších dívek v Česku v březnové soutěži, která se konala zároveň s volbou České Miss 2010. "Bylo to několik nezapomenutelných týdnů. Jsem vděčná za velké zkušenosti, které jsem na soutěži získala," uvedla Machová.

"Reprezentovala důstojně. Říkala jsem jí, že i účast ve světové soutěži je důležitá. Nezapomínejme na to, že po několik příštích let nelze očekávat velký úspěch českých dívek na Miss World. Na první vítězství jsme čekali přes 50 let. Tak se to snad další České Miss podaří o něco dříve," poznamenala ředitelka soutěže Česká Miss Michaela Maláčová. Jedinou Češkou, která dosud vybojovala titul Miss World, je Taťána Kuchařová. Vyhrála v roce 2006 ve Varšavě.

Miss World Alexandria Millsová

První ročník Miss World se konal v roce 1951. Konkuruje jí ve světě Miss Universe, kterou ovládá miliardář Donald Trump. Nejvíce triumfů v soutěži dosud získaly Indie a Venezuela. Každá z těchto zemí se pyšní pěti tituly. Dnešním vítězstvím si USA podle Wikipedie připsaly třetí titul Miss World.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat