Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Návrhář Galliano řekl, že zbožňuje Hitlera. Dior s ním rozvázal smlouvu

Magazín

  19:00
PAŘÍŽ - Francouzský módní salon Dior rozvazuje smlouvu se svým uměleckým ředitelem Johnem Gallianem, který byl obviněn z antisemitských výroků. Za důvod rozvázání smlouvy Dior označil návrhářovo "zvlášť odporné" chování a skutečnost, že Galliano na jednom videu řekl, že "zbožňuje Hitlera".

Joh Galliano foto: ČTK

"Velmi rozhodně odsuzuji to, co John Galliano řekl a co naprosto odporuje hodnotám, které (dům) Christian Dior vždycky hájil," uvedl v prohlášení výkonný ředitel salonu Sidney Toledano.

Dodal, že ke krokům k rozvázání smlouvy se rozhodl po zhlédnutí videozáznamu, na němž Galliano uráží lidi v jednom pařížském baru.

Dále čtěte:

Brit Galliano je uměleckým ředitelem salonu Dior už 15 let. Už v pátek Dior pozastavil jeho působení v této funkci kvůli tomu, že večer předtím Galliana zadržela policie, poté co v baru napadl jednu dvojici a údajně ji zahrnul protižidovskými urážkami.

V pondělí se na internetové stránce bulvárního britského listu The Sun objevil videozáznam incidentu. Viditelně podroušený Galliano na něm podle agentury AFP na lidi u vedlejšího stolu křičí: "Zbožňuju Hitlera. (...) Lidi jako vy byste byli mrtví. Vaše matky, vaši otcové by k... všichni šli do plynu." Agentura AP napsala, že slova o "zbožňování Hitlera" padla při jiném incidentu - opilý Galliano prý to řekl majiteli baru.

Tvář Dioru Portmanová je znechucená
Jeho výroky dnes - ještě před oznámením Diora - odsoudila čerstvá majitelka filmové ceny Oscar Natalie Portmanová. Uvedla, že je "šokována a znechucena". Portmanová je "tváří" Diorovy voňavky Miss Dior Chérie.

Padesátiletý módní tvůrce, který se narodil na Gibraltaru a jehož původní jméno je Juan Carlos Antonio Galliano, už léta působí v Paříži a je jednou z nejznámějších osobností takzvané vysoké krejčoviny (haute couture).

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat