Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Nejlépe placenou herečkou je Kristen Stewartová

Lidé

  7:00
NEW YORK - Kristen Stewartová je podle magazínu Forbes nejlépe placenou herečkou Hollywoodu. Teprve dvaadvacetiletá americká hvězda série filmů Twilight od května 2011 do května letošního roku vydělala 34,5 milionu dolarů (691 milionů korun).

Kristen Stewartová foto: Reuters

Na druhém místě žebříčku je Cameron Diazová se 34 miliony dolarů a třetí Sandra Bullocková s 25 miliony dolarů.

Stewartová si vedle posledních dvou filmů série Twilight, za každý z nichž inkasovala odhadem 12,5 milionu dolarů plus část z celkového zisku, přilepšila i prací na filmu Sněhurka a lovec. Devětatřicetiletá Diazová vydělávala zejména díky snímkům Zkažená úča a Jak porodit a nezbláznit se, sedmačtyřicetiletá Bullocková pak díky filmům Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko a Zrození šampióna, který jí vynáší i tři roky po premiéře.

Představit svůj nový film přijela Angelina Jolie.

Mezi pětici nejlépe placených hereček se dostaly ještě Angelina Jolieová s 20 miliony dolarů a Charlize Theronová s 18 miliony.

Přestože si každá z deseti nejlépe vydělávajících hereček Hollywoodu za uplynulý rok přišla na více než deset milionů dolarů, svým mužským protějškům se zatím nevyrovnají. Desítka nejlépe placených herců vydělala dohromady 361 milionů dolarů, zatímco prvních deset hereček o 161 milionů dolarů méně.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!