Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejlépe placená zpěvačka? Nejvíce loni vydělala Taylor Swift

Lidé

  6:33
Nejvíce vydělávající hudební hvězdou byla loni podle amerického magazínu Billboard americká countryová zpěvačka Taylor Swiftová. S velkým odstupem druhý skončil její žánrový kolega Kenny Chesney. Třetí je Justin Timberlake.

Taylor Swiftová ovládla Americké hudební ceny. foto: ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletá Swiftová byla nejlépe vydělávající umělkyní v hudební branži. Magazín Billboard odhaduje, že její loňské příjmy z koncertů, prodeje desek a dalších licenčních poplatků činily téměř 40 milionů dolarů (téměř 789 000 korun). Ještě předloni byla Swiftová s 12,7 vydělanými miliony na patnáctém místě.

Americká zpěvačka Taylor Swiftová byla na slavnostním večeru Evropských hudebních cen (EMA) televizní stanice MTV vyhlášena nejlepší zpěvačkou.

Billboard připomíná, že Swiftová má za sebou velmi úspěšný rok, a to nejen z hlediska koncertů nebo počtu stažení jejích songů, ale také například v reklamě.

Druhý Kenny Chesney si loni vydělal téměř 33 milionů dolarů, Timberlake bezmála 31,5 milionu dolarů a čtvrtý Bon Jovi 29,5 milionu. Pátá skončila legendární britská rocková kapela Rolling Stones s 26,2 miliony dolarů a šestou příčku obsadila popová zpěvačka Beyoncé, která si vydělala 24,4 milionu dolarů. Vítězka z předchozího roku Madonna, která předloni vydělala 34,6 milionu dolarů, se tentokrát vůbec neobjevila v první čtyřicítce.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!