Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Ministr Němeček si z Ženevy přivezl zimnici. Vyšetřují ho na Bulovce

Lidé

  12:35aktualizováno  17:44
PRAHA - Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček je v nemocnici. S podezřením na bakteriální infekci jej přijala infekční klinika Nemocnice Na Bulovce. Podle informací ministerstva trápí Němečka třesavka a zimnice. Problémy se přitom objevily již během služební cesty do Ženevy. Čím se však ministr nakazil, zatím není jasné.

Svatopluk Němeček (ČSSD). foto: ČTK

Dle mluvčí ministerstva Štěpánky Čechové dostává ministr do žíly antibiotika a čeká na výsledky vyšetření. Na lékaře této kliniky se přitom obrátil už ráno. Provedli mu řadu vyšetření a odeslali ho do domácího léčení.

"V průběhu odpoledne se pan ministr, vzhledem k vývoji zdravotního stavu, rozhodl vrátit do nemocnice. Dostává intravenózně antibiotika," uvedla mluvčí s tím, že lékaři mají podezření na bakteriální infekci.

"Zatím není jasné, kde a čím jsem se mohl nakazit, čekám na výsledky testů," komentoval krátce svůj stav ministr.

ČTĚTE TAKÉ:

Zimnice a třesavka, které Němečka postihly, mohou být příznakem i závažnějších onemocnění, proto ministr podstoupil během dopoledne potřebná vyšetření. Výsledky jednotlivých vyšetření budou v řádu hodin a dnů.

Němeček, který přišel do Prahy z postu ředitele Fakultní nemocnice Ostrava, bydlí v hlavním městě ve služebním bytě i s manželkou a dvěma malými dětmi. I ohled na ně podle mluvčí vedl ministra k tomu, že se raději nechal vyšetřit. Svého praktického lékaře má v Ostravě, obrátil se tedy na pražské kolegy specializované právě na infekce.

Na dnešním jednání vlády, kde měl Němeček informovat o předpokládaném vývoji systému veřejného zdravotního pojištění v roce 2014 a změnách ve složení správních a dozorčích rad zaměstnaneckých pojišťoven, ho zastoupila jeho legislativní náměstkyně Lenka Teska Arnoštová.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!