Levin podal na Cage žalobu jen měsíc poté, co svého bývalého poradce zažaloval herec o 20 milionů dolarů. Ve své žalobě Levin tvrdí, že se herce snažil již v roce 2001 varovat, že utrácí příliš mnoho peněz navzdory svým vysokým hollywoodským honorářům. Snaží se od soudu získat prohlášení, že jednal jako Cageův zaměstnanec správně a neúčtoval si za své služby přehnané částky. Chce také získat 129.000 dolarů, které mu herec údajně dluží.
Cageův právník Marty Singer označil Levinovu žalobu za absurdní. Podle něho dostal Levin od Cage za posledních 18 měsíců zaplaceno 1,3 milionu dolarů. Zveřejněním informací o Cageových financích se navíc dopustil narušení soukromí.
Nicolas Cage je ve vážných finančních potížích. Americkým úřadům dluží přes šest milionů dolarů na daních. Kvůli tomu mu zabavily a prodaly ve dražbě dva domy, které Cage vlastnil v New Orleansu. Cage také musel začátkem roku prodat svůj zámek v Německu.
Nemovitosti, desítky aut, šperky i večírky
Levin prý Cage už před lety varoval, že si koupi zámků v Německu a Anglii nemůže ani při svých vysokých příjmech dovolit. Herec se ale nechtěl vzdát opulentního života. Jen v roce 2007 podle Levina nakoupil nemovitosti za 33 milionů dolarů, 22 automobilů a téměř 50 kusů cenných šperků či uměleckých děl. Pořádal ve svých rezidencích také velkolepé večírky.
Singer namítá, že to byla Levinova práce Cageovi v jeho nerozumných investicích zabránit. "Jestliže jste finančním poradcem, musíte říct ne," uvedl. Cage ve své žalobě uvedl, že o svých finančních problémech nevěděl, dokud si loni nenajal nového poradce.
Za 25 let kariéry Cage natočil čtyřicítku filmů, mezi nimi Opustit Las Vegas (1995), za něhož získal Oscara, či Zběsilost v srdci (1990), která získala Zlatou palmu v Cannes. Herec, jehož pravé jméno zní Nicholas Coppola, působí pod pseudonymem, aby ho lidé stále nespojovali s jeho slavným strýcem, režisérem Francisem Fordem Coppolou.