Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mluvčí vlády Schuster končí, vystřídá ho Hrubeš z České televize

Lidé

  17:16
PRAHA - V pořadí už čtvrtým mluvčím vlády premiéra Petra Nečase se má příští týden stát někdejší zaměstnanec České televize Jan Hrubeš. Hrubeš se v pátek stal šéfem tiskového odboru úřadu vlády a ve středu by jej měla do funkce schválit vláda.

Michal Schuster foto: vlada.cz

Hrubeš nahradí Michala Schustera, o jehož odchodu se v kuloárech spekulovalo už delší dobu. Informaci jako první přinesl server Aktuálně.cz.

Už čtvrtý mluvčí Nečasovy vlády

Schuster informaci o Hrubešově nástupu do čela vládního tiskového odboru potvrdil stejně jako fakt, že on sám z pozice mluvčího odchází a rád by se věnoval akademické činnosti. O tom, zda se Hrubeš skutečně stane také vládním mluvčím, ale nechtěl spekulovat.

V roce 2010, když vláda začínala, byl jejím prvním mluvčím nynější starosta středočeské obce Líbeznice Martin Kupka. Toho po jeho kandidatuře v komunálních volbách vystřídal první z "televizních mluvčích", kteří za sebou měli práci v České televizi, Jan Osúch. Odešel na vlastní žádost a před rokem vystřídal jej nyní končící Schuster, který se nyní vrací k práci učitele na soukromé vysoké škole Jana Ámose Komenského.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!