Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hollywoodská lesbická svatba roku. Fosterová si vzala Hedisonovou

USA

  10:09
Jednapadesátiletá herečka Jodie Fosterová poprvé v životě uzavřela manželství. Majitelka dvou Oscarů si po sotva roční známosti vzala svou přítelkyni, fotografku a herečku Alexandru Hedisonovou.

Jodie Fosterová na Glóbech oficiálně uvedla, že je lesbička. A dojala publikum. foto: Reuters

Podle agentury AP informace o jejich sňatku potvrdila mediální agentka Fosterové. Svatba se konala v Kalifornii, jejíž zákony umožňují uzavírání homosexuálních manželství.

Fosterová se podle časopisu E! seznámila se čtyřiačtyřicetiletou Hedisonovou loni v létě. Agentka Jennifer Allenová nyní uvedla, že se o víkendu vzaly. Kalifornie, kde obě ženy žijí, je jedním ze 17 států USA, které povolují manželské svazky osob stejného pohlaví.

Alexandra Hedison

O lesbické orientaci Fosterové se v hereckém světě vědělo dlouhodobě a herečka ji nijak záměrně neskrývala, veřejně se k ní přiznala až loni během předávání Zlatých glóbů, kde dostala cenu za celoživotní dílo. Se svou předchozí partnerkou Cydney Bernardovou žila bez uzavření zákonného svazku dvě desítky let. Společně vychovaly dva syny, které Fosterová porodila po umělém oplodnění.

Jodie Fosterová

Jodie Fosterová, herečka a režisérka, získala prestižní sošky Oscara za hlavní role ve filmech Znásilnění a Mlčení jehňátek. Na svém kontě má také několik oscarových nominací.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...