Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Oslňuje i dojímá. Kalendář Pirelli představil hollywoodské hvězdy v jiném světle

Lidé

  15:00
Přirozené a přesto dokonalé. Odhalené, ale ne nahé. Tak představil německý fotograf Peter Lindbergh 14 hereček v novém kalendáři Pirelli. Složil tak poklonu nejen jim, ale i přirozené kráse, kterou v lifestylových časopisech nenajdeme.

Herečka Julianne Mooreová foto: Peter Lindbergh/Pirelli Calendar

Na tiskové konferenci v Paříži představil Lindbergh kalendář spolu s Helen Mirrenovou a Nicole Kidmanovou, které s fotografováním souhlasily právě proto, že se jim líbil Lindberghův koncept.

Herečka Uma Thurmanová
Herečka Robin Wrightová

A stejně jako další herečky - Robin Wrightová, Jessica Chastainová, Penelope Cruzová, Rooney Mara, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Charlotte Ramplingová, Lea Seydouxová, Alicia Vikanderová, Kate Winsletová, Zhang Ziyi, fotografa obě dvě znají z předchozí spolupráce.

Kalendář vznikal v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Berlíně a na pláži poblíž francouzského města Le Touquet. Lindbergh dal tentokrát přednost přirozenosti, tedy pravému opaku prefabrikované dokonalosti, na kterou jsme zvyklí z obálek lifestylových časopisů.

Kalendář Pirelli

Prestižní kalendář Pirelli patří mezi fenomény uměleckého a kulturního světa. Všech 43 předešlých ročníků je jistou oslavou ženské krásy zachycenou v různých koutech světa. Každý ročník nese specifický rukopis svého autora sledujícího vybrané téma.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...