Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Tajemství Joea Bidena: rodina „protkaná“ alkoholismem i majetek z vojenských zakázek

Prezident Spojených států Joe Biden na tiskové konferenci po setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem na okraj summitu lídrů G20. (14. listopadu 2022) | foto: AP

Premium Doporučujeme
Zahnaný do kouta nejbrutálnější inflací posledních 40 let, zpochybňovaný vlastní stranou. (Má vůbec dost energie a potřebnou mentální kapacitu?) Těžce zkoušený prezident USA měl vždy na paměti svou – střední – třídu. Teprve letos, kdy je mu osmdesát, vyšel najevo komplikovanější původ rodiny Bidenových.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet tři měsíce zdarma

Jill Bidenová vztekle přešla od bazénu do obýváku a v bikinách se zjevila před užaslým manželem a jeho poradcem. Ignorovali „Haaalooo!“ třetího muže, s nímž právě po telefonu probírali kandidaturu Joea Bidena na prezidenta USA. Oněmělí zírali na „Ne!“, které si rozzuřená Jill fixou napsala na opálené břicho.

Psal se rok 2004 a demokraté chtěli, aby se Biden postavil Georgi Bushovi. Jill ve svém životopise popisuje, jak k nim domů ustavičně chodili nějací muži a přemlouvali manžela, ať kandiduje. Nebylo divu. Sebeinteligentnější kandidát s tím nejchytřejším programem na vítězství nestačí. K volebnímu úspěchu je nezbytný dar souznění s voličem. Volič vás zvolí (buď najust, anebo proto, že ve vás uvěří). A tuhle schopnost, kouzlo, které se nedá nastudovat či koupit, Biden vždy měl. A co víc, Joe Biden je jeden z velmi mála lidí, kdo si dar přesvědčit a okouzlit voliče podrželi do vysokého věku. Prezidentský sen si splnil až ve svých osmasedmdesáti.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat