Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Tajemství Joea Bidena: rodina „protkaná“ alkoholismem i majetek z vojenských zakázek

Prezident Spojených států Joe Biden na tiskové konferenci po setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem na okraj summitu lídrů G20. (14. listopadu 2022) | foto: AP

Premium Doporučujeme
Zahnaný do kouta nejbrutálnější inflací posledních 40 let, zpochybňovaný vlastní stranou. (Má vůbec dost energie a potřebnou mentální kapacitu?) Těžce zkoušený prezident USA měl vždy na paměti svou – střední – třídu. Teprve letos, kdy je mu osmdesát, vyšel najevo komplikovanější původ rodiny Bidenových.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit se slevou až 45 %

Jill Bidenová vztekle přešla od bazénu do obýváku a v bikinách se zjevila před užaslým manželem a jeho poradcem. Ignorovali „Haaalooo!“ třetího muže, s nímž právě po telefonu probírali kandidaturu Joea Bidena na prezidenta USA. Oněmělí zírali na „Ne!“, které si rozzuřená Jill fixou napsala na opálené břicho.

Psal se rok 2004 a demokraté chtěli, aby se Biden postavil Georgi Bushovi. Jill ve svém životopise popisuje, jak k nim domů ustavičně chodili nějací muži a přemlouvali manžela, ať kandiduje. Nebylo divu. Sebeinteligentnější kandidát s tím nejchytřejším programem na vítězství nestačí. K volebnímu úspěchu je nezbytný dar souznění s voličem. Volič vás zvolí (buď najust, anebo proto, že ve vás uvěří). A tuhle schopnost, kouzlo, které se nedá nastudovat či koupit, Biden vždy měl. A co víc, Joe Biden je jeden z velmi mála lidí, kdo si dar přesvědčit a okouzlit voliče podrželi do vysokého věku. Prezidentský sen si splnil až ve svých osmasedmdesáti.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

490
890 Kč
Předplatit
Ušetříte 400 Kč
Následně 890 Kč/rok
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Dvouleté

990
1 690 Kč
Předplatit
Ušetříte 700 Kč
Následně 1690 Kč/2 roky
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se